We wrześniu tego roku odbędzie się pierwsza, indyjska wersja targów MWC - Indian Mobile Congress (aktualizacja) | Tabletowo.pl

We wrześniu tego roku odbędzie się pierwsza, indyjska wersja targów MWC – Indian Mobile Congress (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy pada hasło MWC, to wszyscy automatycznie myślą: Barcelona. Tymczasem okazuje się, że w połowie roku (w tym akurat na przełomie czerwca i lipca) specjalna edycja tych targów odbywa się również w Szanghaju. W Indiach też chcą mieć taką imprezę i dlatego we wrześniu zorganizowany zostanie tam Indian Mobile Congress.

Rajan S Mathews, dyrektor generalny COAI (indyjskiego odpowiednika GSMA), za powód podaje fakt, iż MWC odbywają się w Barcelonie oraz w Szanghaju, a nie ma żadnej, tego typu imprezy, która dedykowana by była obszarowi południowo-wschodniej Azji. A jego zdaniem Indie wyłaniają się jako jeden z globalnych liderów w branży telekomunikacyjnej i zamierzają to pokazać na zorganizowanych przez siebie targach.

GSMA już wyraziła zgodę na organizację kolejnej wersji MWC. Rozpocznie się ona 27 września 2017 roku i potrwa trzy dni. Indian Mobile Congress 2017 odbędzie się w stolicy Indii, New Delhi. Wystawcy i zwiedzający zgromadzą się w centrum wystawienniczym Pragati Maidan.

Indyjskie władze wiedzą jednak, jak duże jest to przedsięwzięcie, dlatego już wysłały delegacje do ministrów handlu Wielkiej Brytanii i Szwecji, aby poprosić o wsparcie przy organizacji imprezy. Jednocześnie prowadzone są także pierwsze rozmowy z potencjalnymi wystawcami (m.in. z Facebookiem, Cisco, Huawei, Ericssonem).

Aktualizacja (07.03.2017)

GSMA oficjalnie zaprzeczyło powyższym doniesieniom, zarzekając się, że nie pomaga w organizacji Indian Mobile Congress oraz że – tym bardziej – nie należy traktować tej imprezy jako „pochodnej” targów MWC.

Źródło: Press Trust of India przez GSMArena; GSMA (aktualizacja)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona