Reklama
iMac. (fot. pixabay.com)

Porządki w ofercie komputerów Apple trwają nadal. Zniknęły dwa kolejne iMaki

Premiera kolejnej generacji komputerów Apple iMac odbędzie się lada dzień. W świetle trwających porządków w ofercie, to już właściwie pewne.

Reklama

Nie minęło wiele czasu odkąd pisaliśmy o wycofaniu ze sprzedaży komputera iMac Pro. Jak tłumaczyło wówczas Apple, stało się tak dlatego, że zdecydowanie większą popularnością cieszył się nieco tańszy komputer: iMac z ekranem o przekątnej 27 cali. Oczekującym najwyższej dostępnej wydajności w komputerach Apple pozostał więc wyłącznie zakup najdroższego komputera w ofercie – Mac Pro.

Na tym jednak porządki w ofercie komputerów iMac wcale się nie skończyły. Z oferty właśnie zniknęły dwa warianty pamięci podstawowego iMaka, z ekranem o przekątnej 21,5 cala.

iMac 21,5 cala – zostały tylko dwa warianty

W oficjalnym sklepie Apple nie można już kupić iMaka 21,5 cala z dyskiem twardym o pojemności 512 GB i 1 TB. Została wyłącznie konfiguracja podstawowa, z dyskiem SSD o pojemności 256 GB albo hybrydowym Fusion Drive (1 TB).

Apple iMac ograniczenie oferty

Powyższe to kolejny dowód na to, że firma Apple szykuje się do odświeżenia oferty komputerów iMac i stanie się to już w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej będzie to koniec procesorów Intela w tej rodzinie komputerów, a zarazem debiut własnych układów Apple Silicon.

Jaki będzie nowy iMac? Pisaliśmy o tym tutaj.