„Im mniej, tym lepiej” - takim sloganem zapowiada się kolejny klon Xiaomi Mi Mix, Maze Alpha | Tabletowo.pl

„Im mniej, tym lepiej” – takim sloganem zapowiada się kolejny klon Xiaomi Mi Mix, Maze Alpha

Dołącz do dyskusji 0

Tylko w ostatnim czasie pojawiła się cała masa doniesień, że coraz więcej chińskich producentów zamierza wypuścić na rynek klona Xiaomi Mi Mix. Ale jak się potem okazywało, część z nich nie miała nic wspólnego z prawdą (zob. UMIDIGI C Note). Tym razem info jest pewne – w niedalekiej przyszłości zadebiutuje Maze Alpha.

Specyfikacją oraz renderami, przedstawiającymi to urządzenie, podzielił się z nami Evan Blass, więc sprawa jest właściwie przesądzona i nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać na oficjalną premierę. Zresztą sam producent na swojej oficjalnej stronie również zapowiada ten model, czyli już raczej nie ma odwrotu i jak się powiedziało „A”, to wypadałoby powiedzieć też i „B”.

Jak wyglądać ma Maze Alpha widzicie powyżej i poniżej. W oczy rzucają się przede wszystkim bardzo cienkie ramki po bokach wyświetlacza oraz nad nim. Trzeba też zauważyć, że producent zastosował tu „klasyczny” głośnik, podczas gdy w Mi Mix go nie ma, ponieważ Xiaomi zdecydowało się na technologię przewodnictwa kostnego (brzmi jak science-fiction, ale to naprawdę działa).

Dookoła smartfona biegnie aluminiowa ramka, a jego tył pokrywa… No właśnie, mnie osobiście wygląda to na jakieś tworzywo sztuczne, choć w rzeczywistości może być to i metal. A żeby było śmieszniej, na wspomnianej stronie Maze udostępniono render, który sugerowałby, że na pleckach jest szkło. Kwestia więc do wyjaśnienia.

Maze Alpha

Evan Blass podzielił się z nami również sporą częścią specyfikacji Maze Alpha. I trzeba przyznać, że wygląda ona nie najgorzej. Smartfon ma mieć bowiem 6-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass 4. generacji wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor (podejrzewam, że MediaTek, ale mogę się mylić) oraz podwójny aparat (sensory Sony) na pleckach, z czego jedno „oczko” będzie miało 13 Mpix (parametry drugiego nie są znane).

Maze Alpha trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: z 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej oraz z 6GB RAM i 128GB przestrzeni na pliki użytkownika. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android Nougat i czerpać energię z akumulatora o pojemności 4000 mAh.

Źródło: @evleaks

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona