iLoud: przenośne głośniki dla mobilnych muzyków | Tabletowo.pl

iLoud: przenośne głośniki dla mobilnych muzyków

Dołącz do dyskusji 0

W czasach gdy tablety coraz częściej wykorzystywane są jako mobilne centra rozrywki nikogo nie dziwi, że na rynku pojawiają się coraz to nowe, lepsze bądź gorsze przenośne głośniki dedykowane mobilnym urządzeniom. Tym, co w założeniu ma odróżniać propozycje firmy IK Multimedia od reszty produktów dostępnych na rynku, jest fakt iż ich głośniki stworzone zostały z myślą o muzykach wykorzystujących tablet do pracy/ćwiczeń. Firma zarzeka się, że głośniki iLoud dorównują jakością studyjnym monitorom. Chociaż raczej trudno w to uwierzyć, to trzeba jednak przyznać, że parametry wyglądają całkiem obiecująco i z pewnością powinny spełniać wymagania osób, które szukają po prostu dobrych mobilnych głośników.

iLoud w obudowie o wymiarach zbliżonych do iPada (9,8 x 4,5 x 2,3 cala) mieści zestaw czterech głośników (dwa trzycalowe „low-mid” i dwa „gwizdki” o średnicy ¾ cala) o łącznej mocy 40 W (wartość skuteczna). Pasmo przenoszenia to 60Hz – 20kHz, czyli rzeczywiście odpowiada ono monitorom referencyjnym z niższej półki. Głośnik może łączyć się z naszym tabletem za pomocą kabla (korzystając z wyjścia słuchawkowego), bądź poprzez Bluetooth (A2DP) i pracować na zasilaczu bądź wbudowanej baterii. Niestety, producent nie podaje jej pojemności ani przybliżonego czasu działania.

Możliwości oferowane przez iLoud najpełniej wykorzystają jednak gitarzyści i wokaliści korzystający z tabletów firmy Apple. Oni to bowiem będą mogli skorzystać z wbudowanego w głośnik wejścia iRig Circuit, które podobnie jak opisywany niedawno na łamach Tabletowo iRig HD pozwoli na wykorzystanie iPada w roli cyfrowego efektora bądź rejestratora dźwięku, podczas gdy iLoud będzie pełnił rolę miniaturowego wzmacniacza.

Oprócz głośnika iLoud w ofercie firmy IK Multimedia znajdziemy również jego mniejszą wersję: iLoud Mini. Oferuje on dwa trzycalowe głośniki o mocy 2W zamknięte w obudowie o wymiarach 7,48 x 4,72 x 2,36 cala, oraz możliwość ładowania baterii przez złącze mini-usb, za to pozbawiony jest wejścia iRig Circuit. Producent nie podaje specyfikacji dotyczących pasma przenoszenia wersji Mini. Oba modele dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-czerwonym i białym. Ceny sugerowane przez producenta wynoszą 239,99 euro za iLoud i 159,99 euro za iLoud Mini.

Podsumowując, iLoud to dość ciekawe rozwiązanie skierowane do gitarzystów korzystających z tabletów firmy Apple. Dla pozostałych użytkowników, którzy nie będą mogli w pełni skorzystać z oferowanych przez niego możliwości, okaże się on prawdopodobnie jednak zbyt drogim gadżetem.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona