IL Remote – Tablet jako kontroler programu FL Studio | Tabletowo.pl

IL Remote – Tablet jako kontroler programu FL Studio

Dołącz do dyskusji 0
screen480x480[1]

Firma Image Line znana jest współczesnym muzykom głównie za sprawą popularnego programu typu D.A.W noszącego nazwę FL Studio (dawniej Fruity Loops). Mimo iż na jej koncie znalazło się już kilka aplikacji na urządzenia mobilne, to jednak jak na razie żadna z nich nie wzbudziła zbyt wielkiego zainteresowania wśród użytkowników. Wygląda jednak na to, że ich najnowsze dzieło ma szansę przełamać tę złą passę.

IL Remote pozwala bowiem wykorzystać nasz tablet w roli bezprzewodowego kontrolera programu FL Studio. Aplikacja składa się z kilku sekcji odzwierciedlających najważniejsze elementy naszego wirtualnego studia nagraniowego. Mamy tu więc między innymi dostęp do tradycyjnej klawiatury midi, padów perkusyjnych stworzonych z myślą o współpracy z wtyczką FPC, sekcji transportu, miksera i wprowadzonego w najnowszej edycji trybu Performance Mode. Istnieje również możliwość tworzenia własnych wirtualnych kontrolerów, z pokaźnej palety gotowych elementów, takich jak wszelkiej maści potencjometry, przyciski czy panele X-Y. Ciekawą funkcją jest tu możliwość korzystania z kilku urządzeń naraz, dzięki czemu możemy np. wykorzystywać tablet w roli klawiatury jednocześnie odpalając klipy za pomocą telefonu.

Aplikacja IL Remote dostępna jest do pobrania za darmo w sklepach App Store i Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona