źródło: iiyama

iiyama prezentuje nowy ultrapanoramiczny ekran dla graczy

iiyama ma w swojej ofercie masę różnych monitorów – w tym segment produktów stworzonych specjalnie z myślą o graczach. Japoński producent wyświetlaczy komputerowych postanowił wprowadzić do oferty kolejny monitor tego typu. G-Master GB3467WQSU-B1 to najnowsza ultrapanoramiczna jednostka producenta, o ogromnym, zakrzywionym panelu, który doceni każdy gracz – nawet ten o wyższych wymaganiach.

Ultrapanoramiczny monitor z segmentu premium od iiyama

W obecnych czasach monitor o przekątnej 24 cala to zdecydowanie za mało. Większa przestrzeń gwarantuje lepszą, przyjemniejszą konsumpcję treści – niezależnie czy mowa o filmach czy grach komputerowych. iiyama dobrze sobie zdaje z tego sprawę i rozszerza swoją ofertę o kolejny monitor – G-Master GB3467WQSU-B1 Red Eagle, który cechuje się bardzo dobrą specyfikacją sprzętową, a także nowoczesnym designem.

Wygląd monitora to przecież bardzo ważna sprawa, bowiem reprezentuje on nasze stanowisko komputerowe i wyświetla obraz z komputera. Nowy monitor iiyama G-Master wyróżnia się niemalże bezramkową konstrukcją, gdzie obramowanie na górnej, prawej, jak i lewej krawędzi jest niezwykle cienkie, natomiast dolna ramka obejmuje logo marki, przez co jest nieco grubsza.

Podstawka monitora jest solidna, gwarantuje także regulację wysokości (130 mm) oraz nachylenia ekranu (20° w górę, 3° w dół), dzięki czemu łatwo dostosujemy wyświetlacz do naszego stanowiska. Warto wspomnieć, że urządzenie jest kompatybilne ze standardem VESA 100 x 100 mm – bez problemu wykorzystamy tu ścienny uchwyt.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację najnowszego monitora iiyama G-Master, to jest ona topowa. Mamy na pokładzie 34-calową matrycę VA gwarantującą bardzo dobrą reprodukcję kolorów. Zakrzywienie na poziomie 1500R zapewnia wygodne korzystanie z monitora, ponieważ użytkownik, siedząc w odpowiedniej odległości od monitora, ma wgląd na cały panel. Matryca cechuje się czasem reakcji 0,4 ms (MPRT) oraz odświeżaniem na poziomie 165 Hz, które oferuje płynne animacje w grach komputerowych. Rozdzielczość ekranu to 3440 x 1440 pikseli w kinowych proporcjach 21:9. Trzeba także dodać, że urządzenie wspiera protokół HDR400 oraz technologię AMD FreeSync Premium.

Zaplecze połączeniowe monitora iiyama G-Master GB3467WQSU-B1 także jest kompletne, bowiem producent zaimplementował tu dwa porty HDMI 2.0, dwa złącza DisplayPort 1.4, cztery USB-A 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe.

Monitor został wyceniony na 2499 złotych, natomiast w przedsprzedaży kosztuje 2399 złotych.