iiView M1Touch – mocno inspirowany iPhonem

Targi Computex 2010 trwają w najlepsze. Na stoiskach wielu producentów można znaleźć interesujące kąski. Jednym z nich jest tablet iiView M1Touch – bardzo mocno inspirowany wyglądem iPhonea. Można wręcz śmiało powiedzieć, że jest to 10-calowy iPhone.

Gdy w Internecie pojawiły się pierwsze domniemania odnośnie trwających prac przy tworzeniu tego typu urządzenia w fabryce koncernu spod znaku nadgryzionego jabłka, większość z nas była przekonana, że będzie to powiększona wersja smartfona Apple. Oficjalna prezentacja iPada rozwiała jednak wszelkie wątpliwości.

Jednak jeśli Apple nie stworzyło tabletu inspirowanego swoim smartfonem, postanowiła to zrobić zupełnie inna firma. I tak, na targach Computex 2010 mieliśmy okazję zobaczyć na jednym ze stoisk tablet iiView M1Touch – 10-calową wersje iPhonea. Ciekawe co na to Apple?

Sercem urządzenia kontrolowanego przez mobilną platformę Windows 7 jest procesor Intel Atom N450 o taktowaniu 1,66 GHz z 2GB pamięci RAM. Dysk twardy o pojemności 250 GB, aparat o rozdzielczości 3,1 Mpix, 10-calowy, dotykowy ekran pojemnościowy, akcelerometr, wyjście HDMI, Jack audio oraz slot na kartę SIM – tego także nie zabraknie na pokładzie tabletu iiView.

Koszt urządzenia to ok. 500 dolarów. Na chwilę obecną nie wiadomo nic odnośnie dostępności iiView M1Touch. Nawet, jeśli by się pojawiło na polskich półkach sklepowych, chciałby? wejść w jego posiadanie?

HomeLab