IFA 2014: Lenovo Vibe X2 to pierwszy warstwowy smartfon na świecie! 15

IFA 2014: Lenovo Vibe X2 to pierwszy warstwowy smartfon na świecie!

Na targi IFA przyjeżdżają największe firmy produkujące smartfony i tablety, a więc nie mogło wśród nich zabraknąć takiego giganta, jak Lenovo. Jednym z zaprezentowanych przez Chińczyków urządzeń jest Lenovo Vibe X2, który jest reklamowany jako pierwszy na świecie warstwowy smartfon!

Lenovo Vibe X2 to 5-calowy phablet, który wyświetla obraz o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli). Pod ekranem skrywa się 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6595 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Oprócz nich znajdziemy w tym urządzeniu również 32 GB pamięci wbudowanej, 13-megapikselowy aparat główny, baterię o pojemności 2300 mAh oraz łączność 4G LTE. Dla fanów selfie przeznaczony jest 5-megapikselowy aparat na przednim panelu, który zrobi zdjęcie, gdy machniemy ręką lub zamrugamy. Pracuje on pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. W Chinach pojawi się w październiku, ale nie jest znana data jego debiutu na innych rynkach. Jego cena to 399 dolarów.

Jego budowa sprawia wrażenie, jakby został złożony z kilku warstw, przez co Lenovo nazywa go pierwszym warstwowym smartfonem. Dodatkowo takie wrażenie potęgują kolory w jakich będzie on dostępny oraz wykonanie go z metalu. Moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze i jest na czym zawiesić oko. Jednak wracając do warstw ważne jest również to, że będziemy sami mogli dołożyć kolejne.

Jeśli w telefonie będzie nam brakować energii, to możemy dołożyć kolejną warstwę, którą będzie dodatkowa bateria. A jeśli nasz Vibe X2 będzie miał służyć jako odtwarzacz muzyki, to możemy dołożyć do niego głośnik JBL. Pomysł banalnie prosty i aż dziwne, że wcześniej nikt nie promował takiego rozwiązania. Oczywiście z dodatkową baterią phablet nie wygląda już tak dobrze, ale przynajmniej nie zabraknie nam energii.