IFA 2015: Konferencja Samsunga, czyli dokładne informacje o Gear S2 i nadchodzącym tablecie View

Konferencje Koreańczyków obfitowały w premiery wielu urządzeń, z których większość to sprzęt stworzony do inteligentnych domów przyszłości. Jednak jak to już bywa, pojawiły się również wearables oraz tablety. Samsung opowiedział nieco więcej o smartwatchach Gear S2 i zapowiedział premierę Galaxy View. Co wiemy na temat tego modelu?

Samsung Gear S2 będzie można nabyć dopiero w połowie października, ale co wręcz przełomowe dla wearables od Koreańczyków to kompatybilność ze wszystkimi smartfonami z 1,5 lub więcej GB RAM i Androidem 4.4 albo nowszym na pokładzie. Cieszy także obudowa odporna na pył oraz wodę.

Koperta została wykonana z metalu, a po interfejsie możemy poruszać się za pomocą obracanego pierścienia wokół ekranu Super AMOLED. Poza tym paski będą łatwe w wymianie. Nie zabrakło również wsparcia dla Samsung Pay, a producent postawił szczególny nacisk na funkcje fit i współpracę z urządzeniami SmartHome. W Polsce cena ma wynieść około 1200 złotych za wersję podstawową. Więcej na temat Geara S2 dowiecie się z wpisu Kuby.

samsung-galaxy-view_05

Niestety na konferencji nie pojawiło się premierowo żadne inne urządzenia. W zamian Samsung zapowiedział Galaxy View, tablet z ogromnym, bo aż 18,4-calowym wyświetlaczem, którego poznamy oficjalnie w listopadzie. Producent przedstawił także nową grafikę z nadchodzącym modelem w roli głównej. Jak ma wyglądać jego specyfikacja?

Wszystko wskazuje na ekran o rozdzielczości Full HD (co może dziwić przy takiej przekątnej), a za działanie będą odpowiedzialne ośmiordzeniowy Exynos 7580 1,6 GHz oraz 2 GB RAM – moglibyśmy oczekiwać nieco więcej, czyli podzespołów zbliżonych do Tab S2. Z uwagi, że będzie to tablet idealny do konsumpcji treści, ma zostać wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kolejne 128 GB. Pojawi się również aparat główny 8 Mpix (robienie zdjęć takim urządzeniem będzie zadaniem tylko dla odważnych). Jedynie mogą martwić doniesienia o baterii, która ma podobno pojemność zaledwie 5700 mAh. Oby finalna wersja została wyposażona w znacznie większe ogniwo.

źródło: Samsung Mobile; Liliputing