IFA 2015: Acer Predator 6 i 8 w moich rękach

Acer podczas swojej konferencji na IFA 2015 w Berlinie pokazał kilka ciekawych urządzeń, między innymi model Jade Primo. Dziś przybliżę Wam kolejne dwa: Acer Predator 8 i Predator 6.

Pierwszy z nich był ogólnodostępny i każdy mógł zobaczyć jak działa. Jest to sprzęt przede wszystkim dedykowany graczom dzięki zastosowaniu bardzo dobrych podzespołów oraz ciekawie wyglądającej obudowy. Na tyle znajdziemy bowiem charakterystycznie wyglądającą obudowę, która ma nawiązywać do sprzętów typowo gamingowych. Na środku widnieje logo Predator, wyżej umieszczono aparat główny.

DSC00168DSC00165

Na przodzie umieszczono 8-calowy wyświetlacz Full HD oraz aparat do selfie lub wideorozmów. Warto dodać, że na przodzie znajdziemy aż 4 głośniki, które pozwalają na odtwarzanie dźwięków bardzo dobrej jakości. Niestety, trzymając urządzenie poziomo możemy w prosty sposób zasłonić je, przez co dźwięk będzie dużo gorzej słyszany.

Co do specyfikacji, tablet oferuje procesor Intel Atom x7-Z8700, który wraz z 2GB pamięci RAM ma nam zapewnić płynne działanie nawet bardziej wymagających gier. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono 32 lub 64GB miejsca na pliki, które można powiększyć maksymalnie o 128GB przy użyciu kart microSD.

Przetestowałem przez chwilę jak daje sobie radę gra Asphalt 8, która była domyślnie zainstalowana na urządzeniu. Trzeba przyznać, że nic się nie przycinało, nie zauważyłem nawet jednego, najmniejszego spadku płynności. Sam system również działa bardzo dobrze – w tablecie dostępny jest Android z nakładką od Acera. Jest ona bardzo dobrze wyposażona, producent zadbał, by tablet był funkcjonalny.

Mamy tutaj dodatki takie jak miniaturowe wersje podstawowych aplikacji, na przykład kalkulator, notatnik, czy kalendarz. Oprócz tego jest dostępna funkcja, która umożliwia uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie. Jak dla mnie to bardzo dobrze producent postąpił udostępniając takie opcje – na 8-calowym wyświetlaczu można z nich korzystać komfortowo.

Aparaty w Predatorze 8 całkowicie nie powalają. Zagościła tu matryca aparatu głównego o rozdzielczości 5Mpix, na przodzie zaś znajdziemy 2-megapikselową kamerkę. Producent bardzo dobrze wyposażył jednak aplikację do ich obsługi – mamy bardzo dużo ciekawych dodatków. Może jakość fotografii nie jest zbyt dobra, ale z drugiej strony mało kto robi zdjęcia tabletem…

Predator 6, który również został pokazany na IFA, jest niestety jeszcze niedziałającym prototypem. Na tyle po środku znajdziemy charakterystyczne logo Predator, nad nim umieszczono 13-megapikselowy aparat główny z diodą LED. Na prawej krawędzi znajdziemy klawisze głośności i zasilania, a także tackę na karty SIM. Od góry umieszczono złącze słuchawkowe, a na dole gniazdo do ładowania i podłączania telefonu do na przykład komputera. Nie wiadomo jednak, czy będzie to microUSB, czy moze USB typu C.


DSC00419 DSC00404 DSC00394 DSC00390 DSC00389 DSC00386

Na przodzie znajdziemy duży, 6-calowy wyświetlacz, a nad nim okrągły głośnik do rozmów, podstawowe czujniki i kamerkę do selfie. Podobnie jak w Predatorze 8, w telefonie umieszczono 4 głośniki w rogach urządzenia. Sercem smartfona będzie procesor Mediatek Helio X20 wraz z 4GB pamięci RAM. Nie wiadomo niestety kiedy urządzenie trafi do sklepów oraz, przede wszystkim, jaka będzie jego cena.

DSC00414
Tak wyglądam z 6-calowym smartfonem przy uchu… ;-)

Dajcie znać co myślicie o mobilnych Predatorach od Acera. Poniżej zamieszczam film z prezentacją urządzeń.