IFA 2014: MontBlanc Pix i e-StarWalker – eksluzywne stylusy dla Samsunga Galaxy Note 4

Koreańczycy przyzwyczaili nas do tego, że pokazują dużo nowości. I choć wiele z tych rzeczy wydaje się mało potrzebna, to bez wątpienia stylus dla Note’a jest jednym z kluczowych akcesoriów. Tak naprawdę czym byłby elektroniczny „notatnika”, gdyby nie obecność rysika S-Pen. Samsung postanowił jednak oferować użytkownikom alternatywę, zatrudniając do współpracy firmę MontBlanc. I tak powstały dwa świetnie wykonane stylusy.

Każdy użytkownik Note’a wie, że stylus oferowany natywnie i schowany w obudowę nie prezentuje zbyt atrakcyjnego wyglądu. Wymusza to oczywiście ograniczona przestrzeń, co przekłada się na małe gabaryty całkowite urządzenia. Traci na tym szeroko pojęty wygląd (design). Aż do wczoraj. Wraz z premierą dwóch koreańskich gwiazd – Samsunga Galaxy Note 4 i Samsunga Galaxy Note Edge, zadebiutowały dwa Peny – PIX i e-StarWalker, które bardziej upodabniają się do ekskluzywnych długopisów niż zwykłych rysików.

Montblanc Pix i e-Starwalker

Koreańska korporacja wyszła na przeciw potrzebom, oferując możliwość wyboru. Gdy wygląd standardowego stylusa jest dla nas nieakceptowalny, możemy sięgnąć po jedno z rozwiązań MontBlanc. A jeśli już o tej marce mowa, to wczoraj podczas Samsung Unpacked 2, swoje krótkie wystąpienie miał przedstawiciel firmy zajmującej się produkcją luksusowych piór i zegarków. Opowiadał on o tradycji, wzornictwie i zachwalał markę, przechodząc do tematu zaprezentowanego produktu. Oba długopisy/pióra są koloru czarnego o ergonomicznej, dobrze leżącej w dłoni fakturze. Ceny jednak, jak przystało na towar ekskluzywny, są wysokie. Za PIX-a zapłacić trzeba 350$, natomiast e-StarWalker jest w cenie 525$. MontBlanc oferuje dodatkowo stylowe skórzane etui w cenie 225$.

Świat elektroniki ewoluuje tak szybko, że dziś mamy nawet alternatywę w tak trywialnych przypadkach, jak stylus. O ile sama idea jest świetna, o tyle produkt jest tak drogi, że będzie przystępny tylko dla zamożnych klientów. Dla reszty pozostanie jedynie ciekawostką.