IFA 2014: Flip LED Wallet – etui wyświetlające powiadomienia dla Samsunga Galaxy Note 4

Genialne w swej prostocie etui, które jako pierwsze pokazała firma Alcatel trafia do Samsunga Galaxy Note 4. Nic dziwnego, bo jest to świetny wynalazek, który usprawnia korzystanie z dedykowanego etui. Muszę nawet przyznać, że jest bardziej stylowy niż produkt Francuzów.

Reklama

Podczas tych targów zostało już zaprezentowanych wiele gadżetów dedykowanych „notatnikowi” czwartej generacji. Koreańczycy starają się dopiąć każdą możliwą niszę oraz mieć w swoim portfolio każdy ciekawy wynalazek. Wśród tego pokaźnego zbioru nie mogło zabraknąć zmyślnego etui, którego pomysłodawca nie opatentował. Mowa o Flip LED Wallet. Taką nazwę nosi nowe, stylowe etui dedykowane gwieździe Samsunga z tegorocznych targów IFA. Co prawda nie miałem okazji ocenić na żywo, jednak na zdjęciach wyglądają naprawdę świetnie. Koreańczycy słyną z dobrej jakości dedykowanych etui i nie inaczej jest w przypadku tego akcesorium dla Note 4. Produkt zaprezentowany został w trzech różnych kolorach: kremowo-złoty, czarny i purpurowy. Zabrakło koloru białego, ale być może zostanie zaprezentowany później. Sposób działania tego etui jest podobny do tego, co prezentuje Flip LED Cover od Alcaleta i Dot View od HTC. W momencie przyjścia np. powiadomienia, gdy etui jest zamknięte, zapalają się diody na powierzchni wyświetlacza, które odpowiadają rodzajowi powiadomienia. Ułożenie diod jest liniowe (w każdej linii zapala się odpowiednia dioda). W przypadku Flip LED Wallet pali się tylko kilka linii diod, w odróżnieniu od tego co zaprezentowało HTC. Z tego co wiadomo gadżet świetnie radzi sobie z natywnymi aplikacjami jak zegar, głośność, odtwarzacz muzyki, e-mail czy zużycie baterii. Nie wiadomo, natomiast, czy będzie on kompatybilny z zewnętrznym oprogramowaniem.

Samsung wprowadzając to etui, pokazuje, że potrafi tworzyć piękne rzeczy. Ich produkt na tle konkurencji jest zdecydowanie najciekawszy pod względem wyglądu. Szkoda, że producent nie bierze sobie do serca uwag użytkowników i nie zastosuje w końcu aluminium, bądź innego tworzywa (poliwęglan, szkło, stop magnezu) do produkcji swoich urządzeń. Choć mały przebłysk już jest i np. Galaxy Note Edge został uzbrojony w metalowe ramki, to porównując produkty Samsunga z tym, co pokazuje konkurencja, nadal widać wielką przepaść.