IFA 2014: Alcatel OneTouch Hero 8 to aluminiowy tablet z 8-calowym ekranem

Na pewno każdy z Was słyszał o marce Alcatel. Ta kiedyś popularna marka wraca i to od razu w niezwykle interesującymi urządzeniami. Marcin pisał Wam już o phablecie One Touch Hero 2, a ja opiszę dla Was tablet OneTouch Hero 8.

Reklama

Alcatel OneTouch Hero 8 to aluminiowy tablet z 8-calowym ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Sercem tej dachówki jest 8-rdzeniowy MediaTek MT8392 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim także 16 GB pamięci wbudowanej (jest także slot na karty MicroSD), 5-megapikselowy aparat na tylnym panelu (2 mpix na przednim), łączność 4G LTE, NFC, WiFi oraz baterię o pojemności 4060 mAh.

onetouch-hero-8_01

Dzięki funkcji Miracast będziemy mogli z niego korzystać, jak z pilota do TV. Do niego również dostaniemy akcesoria podobne do tych, których mogą oczekiwać nabywcy Alcatela OneTouch Hero 2. Będzie on dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale nie jest znana jego cena. Pracuje on pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Jeśli Alcatel rozsądnie wyceni ten model, to trzeba przyznać, że może okazać się niezwykle łakomym kąskiem na rynku.