IDF 2012: Intel prezentuje prototypy hybrydowych komputerów z Windows 8 | Tabletowo.pl

IDF 2012: Intel prezentuje prototypy hybrydowych komputerów z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Na konferencji Intel Developer Forum 2012 w Pekinie zaprezentowano prototypy hybrydowych ultrabooków z systemem Windows 8. Nie byłoby w tym nic szczególnego, przecież rok 2012 miał należeć do tych cienkich komputerów, gdyby nie fakt, że urządzenia cechują się prawdziwie nietypową konstrukcją i wyposażone są w ekrany dotykowe.

Oba komputery są widoczne przez kilka sekund na poniższym wideo (od 1:10). Pierwsze z nich jest mieszanką Asusa Transformer Prime i Toshiby Portege M930: jego kryjący pełnowymiarową klawiaturę ekran dotykowy wysuwa się i wspierany jest przez stopkę, która zapewnia stabilność i odpowiedni kąt widzenia. Drugi prototyp został wyprodukowany przez firmę Nikiski i od zwykłego laptopa różni się charakterystycznym otworem w podstawie, przez który, po zamknięciu klapy, użytkownik ma dostęp do niektórych funkcji interfejsu systemu operacyjnego.

Intel jest niezwykle zaangażowany w tworzenie produktów zoptymalizowanych dla oprogramowania Windows 8, którego premiera ma mieć miejsce jesienią bieżącego roku. Kilka dni temu na łamach Tabletowo.pl opublikowaliśmy grafikę przedstawiającą plany firmy dotyczące tabletów internetowych. Wynika z niej, że wraz z pojawieniem się Windows 8 w sklepach, na rynku zadebiutują potężne urządzenia wyposażone w modemy superszybkiej sieci komórkowej 4G LTE, ekrany 10,1” i 11”, obudowy o grubości mniejszej niż 9 mm oraz akumulatory pozwalające na ponad 9 godzin pracy. Flagowymi procesorami Intela dedykowanymi urządzeniom mobilnym będą Ivy Bridge, Clover Trail oraz Medfield.

Zaprezentowane na IDF 2012 prototypy bez wątpienia są interesujące, ale czy kiedykolwiek trafią na taśmy produkcyjne? Granica pomiędzy komputerem typu ultrabook a tabletem internetowym powoli zaczyna się zacierać. Trend ten można było dostrzec wcześniej, lecz dnia na dzień staje się wyraźniejszy. Jak sądzicie, ultrabooki wyprą z rynku tablety, czy też odwrotnie? A może obie rodziny produktów będą w stanie współistnieć w harmonii?

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona