Android 4.0 ICS dla Samsunga Galaxy Note nieoficjalnie w sieci - Tabletowo.pl

Android 4.0 ICS dla Samsunga Galaxy Note nieoficjalnie w sieci

Tabletowo.pl Android 4.0 ICS dla Samsunga Galaxy Note nieoficjalnie w sieci Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Posiadacze Samsunga Galaxy Note mimo tego, że ich urządzenia pracują pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, nie mają powodów do niezadowolenia. System działa świetnie i jest doskonale przystosowany do obsługi rysika S-Pen, o czym mogliście przeczytać w recenzji Galaxy Note. Nie oznacza to jednak, że właściciele sprzętu z pogranicza smartfonów i tabletów nie oczekują aktualizacji do najnowszej wersji Androida – Ice Cream Sandwich, która sprawi, że korzystanie z niego będzie jeszcze bardziej przyjemne. Dotychczas koreański koncern informował, że „lodowa kanapka” dla Galaxy Note zostanie udostępniona w pierwszym kwartale 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany.

Do takiego wniosku można dojść po tym, co w weekend stało się w sieci, a co umknęło naszej uwadze. Do internetu przedostał się oficjalny ROM Androida Ice Cream Sandwich dla Samsunga Galaxy Note. Jak informuje redakcja GSMArena, która miała okazję przetestowania urządzenia działającego w oparciu o ROM znaleziony w sieci, Galaxy Note z AICS działa bardzo dobrze – oczywiście stylus S Pen również.

Interesującą nowością w Galaxy Note z AICS jest wyświetlanie procentowego stanu akumulatora – to jednak, w ROM-ie, który wyciekł do sieci, nie działa. Należy zauważyć, że jest to jednak wersja przeznaczona na rynek chiński bez wsparcia dla usług Google, w tym dla Android Market.

Teraz pozostaje nam cierpliwe czekanie aż Samsung rozpocznie oficjalny proces aktualizacji modeli Galaxy Note do Androida Ice Cream Sandwich. Sądząc po ostatnich wydarzeniach, nie będziemy musieli na to zbyt długo czekać. Ale jeśli jesteście bardzo niecierpliwi, możecie zajrzeć tutaj, by pobrać ROM i samemu przetestować jego działanie na jakiś czas przed oficjalną aktualizacją (oczywiście robicie to na własną odpowiedzialność!).

Dzięki wszystkim za podesłane info! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona