Apple zwiększa ilość dostępnego miejsca w iCloud i dodaje Chmurę rodzinną

Apple dodało więcej przestrzeni na pliki w najwyższym pakiecie iCloud za 9,99 euro. Od teraz dysk w chmurze pomieści nawet 2 terabajty danych. Wcześniej w tej cenie dostawaliśmy dwa razy mniej miejsca. Jeśli ktoś wysyła do chmury tak dużo filmów, dokumentów, muzyki, aplikacji i kopii zapasowych, to może się ucieszyć.

Ci, którzy wykupili plan z 1 TB do 5 czerwca tego roku, mogą liczyć na automatyczne dodanie kolejnego terabajta wolnej przestrzeni dyskowej już niebawem.

Reklama

Za darmo dostępne jest 5 GB dysku w chmurze Apple. Dla wielu użytkowników okazuje się to być trochę za mało, dlatego decydują się na zakup płatnego planu 50 GB za 0,99 euro miesięcznie. Szkoda, że tej opcji też nie dosięgnęło dwukrotne zwiększenie ilości miejsca na pliki. Następny pułap to 200 GB za 2,99 euro miesięcznie.

Oprócz wspomnianej zmiany, Apple umożliwia teraz współdzielenie miejsca w chmurze w planach 200 GB lub 2 TB z członkami całej rodziny. Zamiast więc wykładać z domowego budżetu kilka razy za „marne” 50 GB na członka rodziny, można wykupić wspólne 200 GB i zaoszczędzić nieco grosza.

Warunkiem korzystania z Chmury rodzinnej jest posiadanie na urządzeniu zainstalowanego systemu iOS 11 lub MacOS High Sierra. Wydanie powszechnej aktualizacji planowane jest na jesień tego roku, a już teraz można zapisać się na testy wersji beta iOS 11. Pierwsze wrażenia z użytkowania nowego systemu Apple znajdziecie tutaj. Zwiększenie miejsca na pliki w planie za 9,99 euro następuje oczywiście niezależnie od wersji zainstalowanego systemu.

 

źródło: Apple