iBall Slide Q900: 7,85″, slot Dual SIM oraz łączność 3G za 211 dolarów

iBall-Q900

Ostatnio opisywaliśmy dla Was kilka ciekawych pod względem ceny i specyfikacji urządzeń. Marcin pisał na temat taniego tabletu Toshiby, Konrad zaś dostarczył Wam informacji na temat OrientPhone Mega Pro 7.0 czy też Teclasta P78HD. Jak jednak wiadomo, interesujących tabletów z Androidem przybywa cały czas – świetnym tego przykładem jest nowy produkt firmy iBall. Mowa tutaj o iBall Slide Q900, łączącym kilka bardzo pożądanych cech oraz dobrą cenę.

Urządzenie po pierwsze posiada ekran IPS o proporcjach 4:3, wyposażony w rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Motorem napędowym jest czterordzeniowa jednostka centralna bazująca na ARM Cortex A7, z zegarem taktowanym częstotliwością 1,3 GHz. Do tego użytkownik otrzymuje 1 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane, slot kart microSD oraz zestaw ciekawych opcji komunikacyjnych.

Oprócz WiFi w urządzeniu znajdziemy łączność 3G. Co ciekawe, iBall Slide Q900 wspiera dwie karty SIM. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy Bluetooth, GPS z A-GPS, radio FM oraz slot microUSB ze wsparciem funkcji Host. Urządzenie posiada aparat główny o rozdzielczości 5 Mpx z lampą LED oraz kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 2 Mpx. Wszystkiego dopełnia bateria o pojemności 4000 mAh. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2.

Na ile iBall Slide Q900 został wyceniony? Okazuje się, że w Indiach urządzenie kosztuje równowartość 211 dolarów. Z całą pewnością znajdziemy tańsze produkty, jednak łączność 3G ze wsparciem dla dwóch kart SIM oraz solidna specyfikacja pozwalają sądzić, że pieniądze wydane na to urządzenie raczej nie zostaną wyrzucone w błoto.

A Wy co sądzicie o tym tablecie?

[źródło]