iBall Slide Cuddle A4 – 7-calowy tablet z ośmioma rdzeniami w cenie 152 dolarów

O tabletach indyjskiego producenta elektroniki iBall pisaliśmy już kilka razy. Do wcześniejszych nowości: Slide Q9003G 7345Q-800 i Slide 3G 1026-Q18 dochodzi dziś kolejna propozycja – iBall Slide Cuddle A4.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz (lekko podstarzały ARM Cortex A7) wsparty przez 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono na dysku około 10 GB (resztę, czyli 6 GB zajmuje system i wbudowane aplikacje), które może rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Obraz wyświetlany jest na ekranie IPS o przekątnej 6,95 cala i rozdzielczości 1024 x 600 px.

W urządzeniu znajdują się także dwa aparaty: tylny 5 MP z autofokusem i diodą doświetlającą LED oraz przedni 2 MP.

Całość działa pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat (wspierając m.in. rysowanie ustalonych znaków na zablokowanym ekranie, w celu otworzenia przypisanych do nich aplikacji) i zasilana jest akumulatorem o pojemności 2800 mAh.

Za łączność odpowiadają moduł Wi-Fi, port microUSB z funkcją USB OTG i Bluetooth 4.0

Największą zaletą iBall Slide Cuddle A4 jest z pewnością obsługa dwóch kart SIM (niestety bez łączności LTE) i możliwość wykonywania połączeń głosowych.

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka propozycja od iBall wygląda całkiem interesująco. Jednak gdy przyjrzymy się jej z bliska, nie jest już tak kolorowo, a liczba negatywów zdecydowanie przewyższa pozytywy. Jeśli mimo to ktoś byłby zainteresowany kupnem iBall Slide Cuddle A4 – do sprzedaży trafi 24 lipca.

Źródło: Oficjalna strona producenta, Tablet News, The Indian Express