I znów o iPadzie 2… Tym razem bardziej realnie

Do coraz to nowszych plotek na temat iPada 2 trzeba podchodzić z wielkim dystansem, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, które parametry techniczne okażą się prawdziwe, a które nie. Pamiętacie ostatnie spekulacje? Specyfikacja była tak doskonała, że aż trudno było z nią uwierzyć – zwłaszcza w ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Tym razem na temat iPada 2 wypowiedział się analityk Ming-Chi Kuo z Concord Securities.

W skrócie można stwierdzić, że iPad 2 ma mieć lepszej jakości wyświetlacz (ale nie Retina Display), znacznie szybszy procesor oraz dwie kamerki (przednią o rozdzielczości 0,3 Mpix i zwykłą – 1 Mpix). Przejdźmy do szczegółów.

Według niego iPad 2 ma pracować dzięki dwurdzeniowemu procesorowi ARM Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,2GHz (dla porównania warto przywołać jednordzeniową jednostkę Apple A4 1GHz z iPada). Kuo stwierdził, że wydajnością procesor ten ma dorównywać zarówno Snapdragonowi 1,2 GHz od Qualcomma, jak i Tegrze 2 3D od nVidii. Ciekawe jak będzie naprawdę.

Z ciekawszych informacji należy przywołać także fakt, iż iPad 2 ma oferować procesor graficzny PowerVR SGX543MP2 oraz 512MB pamięci RAM. Według najnowszych informacji urządzenie to ma posiadać cieńszy (o jakieś 30-35%) ekran IPS o przekątnej znanej z pierwszej generacji – 9,7″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Co więcej, ma być pokryty antyrefklesyjną powłoką, dzięki czemu będzie zapewniał lepszą widoczność w pełnym słońcu.

iPad 2 ma trafić do sprzedaży pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału. A kiedy oficjalna prezentacja? Jeśli by wierzyć plotkom, jakie jakiś czas temu pojawiły się w sieci, można się jej spodziewać 9 lutego. Wynika to z poniższej grafiki. Po lewej stronie w ikonce kalendarza jest data 27 stycznia (czyli dzień premiery iPada), a po prawej – 9 lutego (być może data premiery iPada 2).

Jak będzie naprawdę – okaże się, miejmy nadzieję, już niebawem. I pytanie do Was, bez którego nie może się obejść – jaki według Was będzie iPad 2?

źródło, źródło