HyperX nie chce zostać z tyłu – pokazuje swój pierwszy mikrofon przeznaczony specjalnie dla streamerów

Youtuberzy gamingowi i technologiczni publikują częściej, a ich filmy trwają dłużej niż twórców zajmujących się innymi działami. Do tego, jak i do transmisji na żywo na Twitchu czy YouTube właśnie, przydaje się dobry mikrofon. Producenci już dawno temu zwęszyli streamerski trend i mają w swojej ofercie urządzenia audio przeznaczone specjalnie dla graczy lubiących dzielić się z publicznością przeżyciami z rozgrywek. Do tego grona dołącza HyperX.

Quadcastbo tak nazywa się pierwszy mikrofon streamerski od HyperX, ma trafić w potrzeby wszelkiej maści streamerów i influencerów. W zestawie znajduje się amortyzator przeciwwstrząsowy i 3-metrowy kabel ze złączem słuchawkowym, umożliwiającym podłączenie sprzętu do dowolnej platformy (komputera PC, Maka lub konsoli).

Mikrofon ma cztery tryby przechwytywania dźwięku, które przydają się, gdy nagrywamy materiał, przebywając w różnej odległości od sprzętu audio. Wyposażono go także  w funkcję „dotknij, aby wyciszyć”. Oświetlenie LED zamontowano nie tylko w celach estetycznych – dzięki niemu dowiemy się, czy audycja trwa.

Quadcast nie wymaga dodatkowych gadżetów z uwagi na budowę XLR – postarano się, by podłączanie i konfiguracja były maksymalnie uproszczone. Cena określana jest na 140 dolarów.

Oprócz swojego pierwszego mikrofonu dla streamerów, HyperX zaprezentował także słuchawki Cloud Orbit (za 300 dolarów) oraz Cloud Orbit S (za 330 dolarów) z przetwornikami 100 mm i technologią lokalizacji dźwięku 360º – tylko w droższym modelu. Oba mają jednak port USB-C, złącze audio jack 3,5 mm i odłączany mikrofon z popfiltrem i redukcją szumów. Producent podaje, że słuchawki będą mogły działać na baterii nawet do 10 godzin.

 

źródło: Engadget