Hykker SmartyFit – opaska inteligentna za… 59 złotych. Z Biedronki

Wszelkiego rodzaju urządzenia ubieralne powoli trafiają pod strzechy. Ich ceny zaczynają spadać, dzięki czemu coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Jak na przykład na opaskę inteligentną, która dziś trafiła do sprzedaży w sieci sklepów Biedronka. Mowa o Hykker SmartyFit, której cena to jedyne 59 złotych.

Zadaniem Hykker SmartyFit, jak każdego tego typu akcesorium, jest przede wszystkim śledzenie aktywności użytkownika – liczenie kroków, mierzenie przebytego dystansu oraz przeliczanie na podstawie tych danych liczby spalonych kalorii. Dodatkowo oferuje również monitorowanie snu (ciekawe czy automatyczne, czy po włączeniu takiej opcji – to drugie bardziej prawdopodobne) oraz zdalne sterowanie migawką aparatu ze smartfona.

SmartyFit może pełnić rolę budzika, a na jego ekranie OLED o rozdzielczości 64×32 piksele może być wyświetlana godzina. Za czas działania opaski odpowiada akumulator o pojemności 55 mAh, którego czas czuwania wynosi do siedmiu dni (czas działania, czyli ten bardziej istotny, nie został podany).

Opaska łączy się ze smartfonami działającymi pod kontrolą Androida w wersji 4.3 lub nowszej. SmartyFit wykonany jest z tworzywa sztucznego i dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Jeśli mnie oczy nie mylą, jest to brat bliźniak chińskiej opaski TW64:

źródło: Hykker