Teclast X6 Pro wygląda jak Microsoft Surface Pro, ale jest sporo tańszy. Mimo to specyfikację ma znakomitą 18
Teclast X6 Pro (fot. Teclast)

Teclast X6 Pro wygląda jak Microsoft Surface Pro, ale jest sporo tańszy. Mimo to specyfikację ma znakomitą

Modele z serii Surface Pro mają tak charakterystyczny design, że nie sposób ich pomylić ze sprzętami konkurencji. Chińscy producenci często się nimi inspirują – właśnie do sprzedaży trafiło kolejne urządzenie, podobne do tabletu Microsoftu. Teclast X6 Pro jest jednak interesujący nie (tylko) przez swój wygląd, ale przede wszystkim z uwagi na specyfikację, która jest naprawdę dobra.

Teclast X6 Pro wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 12,6 cala i rozdzielczości 2880×1920 (275 ppi). Ekran charakteryzuje się pokryciem palety barw sRGB na poziomie 121%. Oczywiście jest on dotykowy i można go obsługiwać również dedykowanym rysikiem, wykrywającym 1024 stopni nacisku (nie znajduje się on jednak w zestawie sprzedażowym). Panel pokryty jest także powłoką oleofobową, dzięki której nie zbiera on aż tak odcisków palców i łatwiej się go czyści.

Teclast X6 Pro wygląda jak Microsoft Surface Pro, ale jest sporo tańszy. Mimo to specyfikację ma znakomitą 19
Teclast X6 Pro (fot. Teclast)

Sercem Teclast X6 Pro jest dwurdzeniowy, czterowątkowy (14 nm) procesor Intel Core m3-7Y30 (bazowa częstotliwość procesora 1,00 GHz, maksymalna częstotliwość turbo 2,6 GHz) ze zintegrowaną grafiką Intel HD 615. Urządzenie oferuje też 8 GB LPDDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB M.2 2242. Oczywiście nie zabrakło także aparatów: ten na tyle ma rozdzielczość 5 Mpix, natomiast ten na przodzie 2 Mpix.

Łączność w Teclast X6 Pro zapewniają moduły: Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11 ac oraz złącza: dwa pełnowymiarowe USB 3.0, 1x USB-C, 1x micro HDMI i 3,5 mm audio. Do ładowania służy osobny port. Na pokładzie nie zabrakło też slotu na kartę microSD. Co ciekawe, ten ostatni znajduje się pod nóżką na panelu tylnym, którą można odchylić maksymalnie o 135°.

Teclast X6 Pro wygląda jak Microsoft Surface Pro, ale jest sporo tańszy. Mimo to specyfikację ma znakomitą 20
Teclast X6 Pro (fot. Teclast)

Teclast X6 Pro pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Home, a energię do działania dostarcza mu akumulator o pojemności 5000 mAh. Do urządzenia można podpiąć również dedykowaną klawiaturę, aczkolwiek trzeba ją sobie dokupić osobno. Aktualnie sam tablet kosztuje 479,99 dolarów lub ~1850 złotych. Jest to dość sporo, jak na chiński sprzęt, ale z drugiej strony za Microsoft Surface Pro z tym samym procesorem, 4 GB RAM i dyskiem SD 128 GB trzeba zapłacić co najmniej… 2999 złotych.

Źródło: Teclast