Humble Bundle przejęte przez IGN

Nieważne, czy jesteś graczem pecetowym, konsolowym, czy też Twoją główną platformą do grania jest smartfon – z pewnością znasz Humble Bundle. Wielokrotnie pisaliśmy o tej akcji i tak się składa, że trzeba uczynić to raz jeszcze. Ta zmieniła bowiem właśnie właściciela, którym został międzynarodowy koncern medialny IGN.

Dla przypomnienia, aby sprawa była jasna: Humble Bundle to międzynarodowa akcja, powiedzmy że, promocyjno-charytatywna, w której po naprawdę korzystnej cenie kupić możemy paczki z nieraz świetnymi tytułami gier. Akcja promocyjna, bo dzięki rozpoznawalnej marce, jaką przez lata Humble Bundle sobie wyrobiło, mniej znani deweloperzy mają szansę przebić się do świadomości tzw. „niedzielnych” graczy. Charytatywna, ponieważ część zysków ze sprzedaży trafia do organizacji pożytku publicznego na całym świecie.

Trzynastego października na oficjalnym blogu akcji – Jeffrey Rosen (CEO i współzałożyciel) ogłosił, iż Humble Bundle przechodzi pod skrzydła międzynarodowego koncernu medialnego IGN. Wyraźnie jednak podkreślone zostało to, że wszystkie główne założenia akcji pozostaną bez zmian, a ekipa odpowiedzialna za całość projektu będzie pracować „mocniej niż kiedykolwiek” wraz ze swoim nowym partnerem, aby dostarczyć konsumentom lepszych treści i pomóc większej liczbie organizacji.

Wybraliśmy IGN, ponieważ rozumieją naszą wizję, podzielają naszą pasję do gier oraz wierzą w naszą misję promowania świetnej jakości treści cyfrowych, przy okazji pomagając charytatywnie. […] Będziemy pracować mocniej niż kiedykolwiek, aby dostarczyć Wam nowe, jeszcze lepsze pakiety gier i książek […]. ~ Jeffrey Rosen, CEO i współzałożyciel Humble Bundle

Humble Bundle do tej pory pochwalić się może ponad dziesięcioma milionami klientów, którzy w sumie wygenerowali ponad sto milionów dolarów na cele charytatywne. To wszystko w zaledwie siedem lat istnienia akcji, co pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w tego typu inicjatywach.

Humble Bundle wykupione przez IGN (fot. PCGamesN)

Wraz ze wsparciem IGN Humble Bundle zajść może dalej niż kiedykolwiek. Co prawda transakcja budzi pewne obawy użytkowników, jednak z obu stron dochodzą do nas zapewnienia, że ekipa Humble Bundle zachowa swoją niezależność i dalej będzie „robiła swoje”. Ja również mam taką nadzieję – to w końcu jedna z najlepszych tego typu akcji na świecie.

Źródło: Humble Bundle Blog