Miejska hulajnoga elektryczna na abonament? Owszem, dzięki LimePass

Lime wprowadza w Polsce nową usługę. Subskrypcja LimePass to tygodniowy abonament na wynajem hulajnóg elektrycznych, a dokładniej: na ich nielimitowane, bezpłatne odblokowywanie.

Lime robi to jako pierwsze

Dotąd w Polsce nie widzieliśmy czegoś takiego. Usługa subskrypcji LimePass była od grudnia dostępna w USA, Australii i Nowej Zelandii, a od teraz korzystać z niej mogą również użytkownicy Lime w Europie. W Polsce można ją aktywować w dwóch miastach: Warszawie i Poznaniu. Oferta skierowana jest do osób, które często korzystają z hulajnóg elektrycznych Lime i z tego powodu każdorazowo ponoszą koszty aktywacji tych kompaktowych środków transportu miejskiego.

Ile kosztuje abonament LimePass?

Koszt aktywowania LimePass w Warszawie oraz w Poznaniu jest taki sam i wynosi 19,99 złotych.

Jak podliczył Lime, w zależności od częstotliwości przejazdów abonament może zwrócić się w ciągu zaledwie 2-3 dni. Przykładowo użytkownik, który wypożycza hulajnogę 2 razy dziennie i każdorazowo odblokowuje ją za kwotę 3 zł, po tygodniu korzystania z subskrypcji LimePass zaoszczędzi 22 zł.

Aktywując usługę LimePass oferujemy użytkownikom hulajnóg Lime wygodniejszy i bardziej atrakcyjny finansowo sposób poruszania się po mieście. W kontekście rosnącej popularności hulajnóg współdzielonych, często wykorzystywanych jako rozwiązanie dojazdowe pierwszego i ostatniego kilometra, jest to bardzo istotne. Jak wskazują lokalne dane Lime, hulajnogi elektryczne są wypożyczane przede wszystkim przez mieszkańców polskich miast, którzy stanowią 85 procent wszystkich użytkowników w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki rozwiązaniom takim jak LimePass jeszcze więcej osób do swoich codziennych podróży wybierze alternatywne środki transportu, przyjazne dla mieszkańców miast i środowiska.

– Paulina Ackermann, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech

Lime podaje, że hulajnogi elektryczne stanowią ważną alternatywę dla przejazdów samochodem – aż 40 procent wszystkich przejazdów Lime w ciągu tygodnia odbywa się w godzinach szczytu, co pozwala użytkownikom na uniknięcie korków oraz problemów z zaparkowaniem auta.

Jak aktywować LimePass?

Prosta sprawa.

  1. Otwieramy aplikację Lime
  2. Klikamy ikonę menu w górnym rogu
  3. Wybieramy ikonę LimePass
  4. Postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie

Voilà! Możemy do woli odblokowywać hulajnogi Lime, przez cały tydzień.

źródło: Lime, informacja prasowa