Huiwei Fly One: intrygujący tablet z Tegrą 4 za 260 dolarów

Huiwei (nie mylić z Huawei!) to chińska firma tworząca elektronikę użytkową. Jednym z jej najnowszych produktów jest 8-calowy tablet Fly One, który może pochwalić się czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 4 i ekranem o wysokiej rozdzielczości. Obecność najnowocześniejszego układu Nvidii jest interesująca i zastanawiająca zaraz. Na rynku nie ma zbyt wielu urządzeń wyposażonych w tę jednostkę, czego przyczyną jest najprawdopodobniej jej wysoka cena. Jakim cudem Huiwei zdołał ją zdobyć i umieścić w tablecie wycenionym na zaledwie 260 dolarów?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale mogę się z Wami podzielić pełną specyfikacją intrygującego urządzenia, jakim niewątpliwie jest Huiwei Fly One. Wiele wskazuje na to, że tablet będzie dostępny w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. Różnica między nimi zawiera się w rozdzielczości ekranu, ilości pamięci operacyjnej i wewnętrznej, parametrami aparatów oraz pojemności baterii. W wersji podstawowej do dyspozycji użytkownika zostanie oddana 8-calowa matryca o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, wbudowana pamięć eMMC 16GB, aparat i kamera internetowa 5 Mpix, akumulator 4100 mAh i port microUSB. Na karcie specyfikacji wersji rozszerzonej znalazł się ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, aparat fotograficzny 13 Mpix, kamera do wideorozmów 8 Mpix, bateria 5000 mAh i wyjście HDMI. Mózgiem obu wariantów tabletu Fly One jest czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 4 wykonany w technologii 28 nm i taktowany zegarem 2 GHz.

Specyfikacja Huiwei Fly One prezentuje się lepiej niż imponująco. Aparat fotograficzny 13 Mpix i kamera internetowa 8 Mpix robią wrażenie, przynajmniej na papierze. Ponadto połączenie procesora Nvidia Tegra 4 i 2GB RAM powinno wystarczyć, by zagwarantować bardzo płynne działanie i niezawodność systemu operacyjnego Android. Za 260 dolarów to okazja nie do przegapienia. Fly One najprawdopodobniej nigdy nie zawita do Europy, ale może pojawić się w sklepach pokroju Aliexpress i DX. Miejcie oczy otwarte!

via Tablet-News