Huawei logo
fot. Pexels

Huawei chwali się wynikami sprzedaży flagowych smartfonów. P20 i P20 Pro to podobno żyła złota

Huwaei jeszcze kilka lat temu był niewiele znaczącym na rynku koncernem z Chin. Firma postawiła jednak na intensywny rozwój i dziś rywalizuje z Samsungiem o miano największego producenta smartfonów. Chińczycy pochwalili się właśnie wynikami sprzedaży flagowców z rodziny P20.

Od momentu rynkowego debiutu, który miał miejsce trzy miesiące temu, flagowe smartfony z linii P20 (nie wliczając wersji Lite) sprzedały się w niemal 6 milionach egzemplarzy. Nie jest to wynik, który powala na kolana, jednak i tak jest naprawdę dobrze. Dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniem. Flagowce z linii P20 w porównaniu do swoich poprzedników (P10) osiągnęły w skali światowej wyniki sprzedaży lepsze o aż 81%. Huawei więc konsekwentnie podbija rynek smartfonów. Ale trudno się temu dziwić.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/04/24/test-opinia-recenzja-huawei-p20-pro-po-miesiacu/

Smartfony z linii P20 są urządzeniami o mocnych specyfikacjach. W dodatku ich wykonanie stoi na satysfakcjonującym poziomie. Zastosowane w ich przypadku materiały to najwyższa półka. Dają nam wrażenie obcowania z produktem klasy premium. W dodatku Huawei P20 Pro ze swoimi trzema obiektywami jest smartfonem bardzo innowacyjnym jeśli chodzi o funkcje fotograficzne. I właśnie dlatego produkty Huawei docenia coraz szersze grono użytkowników.

Muszę przyznać, że sam za kilka miesięcy będę zmieniał telefon i na pewno wezmę pod uwagę sprzęt od Huawei. Jeszcze niedawno nie miałem do tego producenta zaufania. Jego poczynania na rynku urządzeń mobilnych przekonują mnie jednak, by w niedalekiej przyszłości zainteresować się którymś z modeli P20, choć wybór między nimi, a Nokią (sentyment!) będzie naprawdę trudny.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/12/huawei-2018-rok-200-milionow-smartfonow/

Huawei jest na dobrej drodze by stać się za jakiś czas liderem w kwestii globalnej sprzedaży smartfonów. Koncern z Chin już mocno zagraża pozycji Samsunga i w odpowiednim momencie z pewnością będzie starał się pokonać swojego największego rywala. Jeśli polityka koncernu nadal będzie prowadzona w tak mądry sposób, jak do tej pory, to są na to spore szanse.

Źródło: Android Headlines