Huawei Watch GT wkrótce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem

Huawei Watch GT wkrótce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem

Huawei już od długiego czasu tworzy naprawdę sensowne smart-zegarki. W opinii wielu osób, mają one o wiele więcej zalet niż wad, jednak nie czyni to z nich urządzeń idealnych. Czego brakuje? Cóż, wiele osób wskazałoby na ograniczenia systemu operacyjnego. Na szczęście producent powoli eliminuje i ten problem.

Poza „średnią” (to dość łagodne określenie) kompatybilnością z aplikacjami zdrowotnymi innych producentów, wielu użytkowników uskarża się na niewielką liczbę tarcz zegarka, jakie można pobrać ze sklepu producenta. Powiecie, że to błahostka. Może i tak, jednak w tym ujęciu produkty od Huawei na tle konkurencyjnych platform wyglądały po prostu słabo. Na szczęście, posiadacze Huawei Watch GT mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Idą zmiany.

Recenzja Huawei Watch GT – smartwatch o ograniczonych możliwościach, ale za to ze świetną baterią

Producent nie tylko poszerzył liczbę dostępnych tarcz, ale też dał użytkownikom możliwość samodzielnego ich generowania. Co ciekawe, funkcję tę odnajdziemy w najnowszej, betatestowej wersji aplikacji Health. W chwili obecnej program nie jest jeszcze dostępny globalnie, bowiem potrzeba identyfikatora z Chin, by móc go pobrać, jednak wiele wskazuje na to, że użytkownicy Watch GT ze Starego Kontynentu nie będą musieli czekać zbyt długo.

Huawei Watch GT wkrótce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem
Fot za: XDA Developers

Po utworzeniu swojej własnej tarczy można ją dodać do folderu DCIM przez aplikację Hi Suite. Po takim zabiegu nasza autorska grafika powinna pojawić się jako jedna z dostępnych dla smart-zegarka od Huawei. Serwis źródłowy sugeruje też, że nie jest to ostatnie słowo w temacie uproszczenia tworzenia tarcz. Rzekomo trwają prace nad aplikacją Dial Master, która miałaby jeszcze bardziej ułatwić ten proces. Co ważne, apka ma oferować o wiele więcej funkcji niż rozwiązanie, które na ten moment rozwijają Chińczycy.

źródło: XDA Developers