Huawei Watch GT wkrótce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem

Huawei już od długiego czasu tworzy naprawdę sensowne smart-zegarki. W opinii wielu osób, mają one o wiele więcej zalet niż wad, jednak nie czyni to z nich urządzeń idealnych. Czego brakuje? Cóż, wiele osób wskazałoby na ograniczenia systemu operacyjnego. Na szczęście producent powoli eliminuje i ten problem.

Poza „średnią” (to dość łagodne określenie) kompatybilnością z aplikacjami zdrowotnymi innych producentów, wielu użytkowników uskarża się na niewielką liczbę tarcz zegarka, jakie można pobrać ze sklepu producenta. Powiecie, że to błahostka. Może i tak, jednak w tym ujęciu produkty od Huawei na tle konkurencyjnych platform wyglądały po prostu słabo. Na szczęście, posiadacze Huawei Watch GT mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Idą zmiany.

Reklama

Recenzja Huawei Watch GT – smartwatch o ograniczonych możliwościach, ale za to ze świetną baterią

Producent nie tylko poszerzył liczbę dostępnych tarcz, ale też dał użytkownikom możliwość samodzielnego ich generowania. Co ciekawe, funkcję tę odnajdziemy w najnowszej, betatestowej wersji aplikacji Health. W chwili obecnej program nie jest jeszcze dostępny globalnie, bowiem potrzeba identyfikatora z Chin, by móc go pobrać, jednak wiele wskazuje na to, że użytkownicy Watch GT ze Starego Kontynentu nie będą musieli czekać zbyt długo.

Fot za: XDA Developers

Po utworzeniu swojej własnej tarczy można ją dodać do folderu DCIM przez aplikację Hi Suite. Po takim zabiegu nasza autorska grafika powinna pojawić się jako jedna z dostępnych dla smart-zegarka od Huawei. Serwis źródłowy sugeruje też, że nie jest to ostatnie słowo w temacie uproszczenia tworzenia tarcz. Rzekomo trwają prace nad aplikacją Dial Master, która miałaby jeszcze bardziej ułatwić ten proces. Co ważne, apka ma oferować o wiele więcej funkcji niż rozwiązanie, które na ten moment rozwijają Chińczycy.

źródło: XDA Developers