Czyżby kobiety nie kupowały smartwatchy? Wygląda na to, że Huawei Watch Emerald i Jewel znikają z ofert sklepowych

Właściwie można było się tego spodziewać. Sprzedaż smartzegarków kobietom to dobry pomysł, choć w wypadku tak niestabilnego segmentu rynku jak gadżety ubieralne, sukces takiego przedsięwzięcia od początku stał pod znakiem zapytania. A może Huawei Watch jest już przestarzały? Parę dni temu podobny los spotkał przecież podstawową wersję zegarka Huawei, gdyż ten zniknął z oferty Google Store.

Reklama

To nie tak, że w żadnym sklepie nie znajdziemy kompletnie żadnego zegarka od Huawei. Sporo z nich ma jeszcze pewne zapasy w magazynie. Chodzi przede wszystkim o wersje dla kobiet: Huawei Watch Elegant oraz Huawei Watch Jewel. Wnioski z krótkiej wycieczki po zagranicznych stronach internetowych największych sprzedawców, zdają się układać w pewien jasny obraz. W jednym sklepie: produkt niedostępny, w drugim: wyprzedano, w trzecim: nie przewiduje się dostawy, w czwartym: sprzedaż wstrzymana.

Ogólny odbiór smartwatchy jest znacznie gorszy, niż życzyliby sobie tego producenci. Huawei Watch w dwóch wersjach dla kobiet było ciekawą propozycją, jednak trzeba uczciwie przyznać, że nie wszystkim spodobały się na tyle, żeby na serio myśleć o zaopatrzeniu się w jedną z nich. Niektórzy byli zdania, że 44 mm tarczy zegarka to trochę za dużo, jak dla damskich nadgarstków. Innym niespecjalnie spodobała się cena: 499 dolarów za Huawei Watch Elegant i 599 dolarów za Huawei Watch Jewel (z kryształkami od Swarovskiego).

Najwyraźniej na zegarki był za mały popyt, dlatego zdecydowano się na zaprzestanie ich dystrybucji. A przecież Huawei Watch w damskich odmianach można było kupić zaledwie przez rok. Wiadomo, że czas gadżetom technologicznym ucieka szybciej, niż psom życie. Elektronika potrafi starzeć się bardzo szybko. Jednak decyzja o zatrzymaniu sprzedaży smartwacha po tak relatywnie krótkim czasie jest dość jasnym sygnałem, że nie cieszył się on zbytnią popularnością.

Ciekawe, czy wobec tego Huawei zdecyduje się w przyszłości wypuścić jeszcze raz smartwatch przeznaczony typowo dla kobiet. Biorąc pod uwagę to, że wersje Elegant i Jewel nie stały się hitem, jest to raczej mało prawdopodobne.

 

źródło: AndroidPolice