Huawei Watch dostanie aktualizację do Android Wear 2.0 przed końcem marca | Tabletowo.pl

Huawei Watch dostanie aktualizację do Android Wear 2.0 przed końcem marca

Dołącz do dyskusji 0

Choć Huawei Watch 2, który został zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, już niebawem trafi do regularnej sprzedaży, Chińczycy nie zapominają o aktualizacjach dla obecnych zegarków firmy. Według niemieckiego Twittera Huawei, pierwszy smartzegarek tego producenta otrzyma aktualizację do Androida Wear 2.0 jeszcze w tym miesiącu.

Tweet ewidentnie potwierdza, że Android Wear 2.0 trafi wkrótce do właścicieli zegarków Huawei Watch, choć nie wiadomo, czy aktualizacja pojawi się na razie tylko w Niemczech. Być może proces dystrybucji nowej wersji oprogramowania rozłoży się nieco w czasie i posiadacze smartwatchy z innych krajów, będą musieli poczekać na ulepszenia nieco dłużej.

Taki stan rzeczy może sugerować to, jak bardzo rozciągnięty jest proces rozprowadzania premierowego Huawei Watch 2. W marcu będzie on dostępny w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Portugalii i Chinach. W kwietniu pojawi się w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Republice Południowej Afryki, Irlandii, Nowej Zelandii, Indiach i innych krajach Europy, w tym zapewne i u nas. I w końcu, nowy zegarek Huawei trafi do Malezji w maju.

Oczywiście, kwestia udostępniania oprogramowania to całkiem inna para kaloszy niż sprzedaż konkretnego urządzenia, jednak może dać pewne wyobrażenie na temat tego, jak Huawei podchodzi do kwestii dzielenia się ze światem nowościami. Zatem: możliwe, że trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać – być może aktualizacja do Android Wear 2.0 będzie sukcesywnie ogłaszana wraz z premierami nowego smartwatcha producenta.

Android Wear 2.0 to jak dotąd największa aktualizacja systemu Google na urządzenia noszone. Wnosi sporo nowych funkcji, w tym wsparcie dla niestandardowych tarcz zegara, możliwość instalacji aplikacji niezależnych od smartfona, kilka opcji fitness i obsługę Android Pay.

zdjęcie pochodzi z recenzji Huawei Watch

źródło: Wearable

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona