Huawei Watch 2 na pewno zobaczymy 26 lutego 19

Huawei Watch 2 na pewno zobaczymy 26 lutego

Nie jest to plotka, tylko oficjalna informacja przekazana przez prezesa Huawei, Richarda Yu. Tym samym zyskujemy pewność, że na konferencji Huawei w Barcelonie, w przeddzień rozpoczęcia się targów Mobile World Congress, zobaczymy nowy zegarek producenta. Oczywiście smartwatch może nie być jedyną atrakcją prezentacji.

Richard Yu, za pośrednictwem ulubionego serwisu społecznościowego całych Chin – Weibo – podzielił się też grafiką przedstawiającą biegacza oraz hasłem kampanii reklamowej: „Dla wolnych duchów”. Może to sugerować, że Huawei Watch 2 będzie miał bardziej sportowy wygląd, niż jego poprzednik, pełniąc bardziej funkcje fitness, aniżeli biżuterii.

Huawei Watch 2 na pewno zobaczymy 26 lutego 20

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, smartwatch ma obsługiwać łączność komórkową. Przy czym, nawiązywać i odbierać połączenia będzie można dzięki wbudowanej karcie e-SIM, co w wypadku naszego kraju się nie sprawdzi. Zawsze można podłączyć zegarek do jakiejś sieci WiFi lub przez Bluetooth.

Oczekuje się, że smartwatch zostanie wypuszczony na rynek w dwóch wersjach: z e-SIM oraz bez. Dla nas to właściwie bez znaczenia, także ewentualni chętni na kolejną generację zegarka od Huawei w naszym kraju, i tak wybiorą tańszą wersję.

LG już zaprezentowało swoje tegoroczne propozycje smartwatchy: Watch Style i Watch Sport. Działają one na Androidzie Wear 2.0, dlatego spodziewamy się, że również zegarki Huawei będą zarządzane przez nową wersję systemu Google.

Podczas tej samej konferencji prasowej poznamy również Huawei P10.

źródło: Weibo przez PhoneArena