Huawei prezentuje Watch 2 Pro – pierwszy zegarek z Android Wear 2 i eSIM

Niewielu producentów smartfonów sprzedaje teraz smartwatche. Jedną z firm, które się jeszcze nie poddały, jest Huawei. Chiński gigant technologiczny pokazał dziś nowy inteligentny zegarek: Huawei Watch 2 Pro. Wygląda właściwie tak samo jak Watch 2 Classic, jednak to wnętrze jest najważniejsze.

Reklama

Kiedy projektujesz smartwatcha, z pewnych rzeczy musisz czasem zrezygnować: z cienkiej koperty na rzecz odrobinę większej baterii, z modułu GPS na rzecz dłuższego działania i tak dalej. Jedną z najprostszych decyzji było zwykle pozbawienie zegarka slotu na karty nanoSIM – zajmował cenne miejsce, a rzadko kiedy był rzeczywiście przydatny użytkownikom. To znaczy: tak mówiono użytkownikom, a prawda byłą taka, że instalacja kart SIM niosła za sobą dodatkowe komplikacje, których producenci woleli sobie oszczędzić.

Reklama

To jednak już raczej przeszłość, bo zarówno Samsung w zegarkach z serii Gear, jak i ostatnio Apple w Apple Watch 3, zastosowali eSIM. Huawei podąża tą drogą i też wyposażył Huawei Watch 2 Pro w eSIM, co oznacza, że jest to pierwszy smartwatch z systemem Android Wear 2.0 z tą technologią łączności.

Pojawienie się zegarka z Android Wear 2 na pokładzie jest interesujące ze względu na to, jak usługi Google są traktowane w Chinach. Wiele z nich jest zablokowanych ze względów prawnych i politycznych, a ludzie mają do nich naprawdę ograniczony dostęp. Android Wear jest zaś – znacznie bardziej niż Android na smartfony – uzależniony od poprawnie działających aplikacji Google. Oczywiście Huawei oferuje swoje własne funkcje i usługi, jednak nie jest możliwe, żeby Watch 2 Pro pokazał w Państwie Środka pełnię swoich możliwości. Mimo to wydaje się, że nie trafi do innych krajów.

Ogólnie Huawei Watch 2 Pro przypomina swoje starsze rodzeństwo: zegarek Watch 2 Classic. Ma 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED, procesor Snapdragon Wear 2100, 768 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Wyceniono go na 2588 juanów, czyli jakieś 390 dolarów.

 

źródło: Huawei dzięki Slashgear