Huawei Watch 2 2018 (fot. @evleaks)

Huawei szykuje nowy smartwatch, ale nie będzie to Huawei Watch 3

Chociaż smartwatche pierwszą młodość mają już za sobą, to wciąż są bardziej ciekawostką niż produktem, który chciałby mieć każdy klient. Producenci nie ustają jednak w wysiłkach, aby przekonać kolejnych użytkowników, że faktycznie warto mieć taki sprzęt na nadgarstku. Huawei także mocno inwestuje w te urządzenia i wkrótce wypuści nową propozycję.

Reklama

Co ciekawe, producent mimo wszystko zdaje się dość ostrożnie podchodzić do tematu smartwatchy, ponieważ nadchodzącą nowością nie jest Huawei Watch 3, a… Huawei Watch 2 2018. Przypomnijmy, że Huawei Watch 2 zadebiutował w lutym 2017 roku, więc Huawei spokojnie mógłby zaprezentować model z „trójką” w nazwie, jednak tego nie zrobi.

Reklama

Żeby było zabawniej, na razie dość trudno wyłapać różnice, gdyż wymieniona przez Evana Blassa specyfikacja Huawei Watch 2 2018 w większości pokrywa się z listą parametrów Huawei Watch 2. Smartwatch zostanie bowiem wyposażony w 1,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 390×390 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, 768 MB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej. Łączność zapewnią Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS i wspomniana już eSIM. Co ciekawe, leakster nie wspomina o NFC – czyżby więc miało go zabraknąć?

Huawei Watch 2 2018 (fot. @evleaks)

Na pokładzie Huawei Watch 2 2018 znajdzie się też niezbędny zestaw sensorów, w tym m.in. akcelerometr, żyroskop, barometr, czujnik natężenia światła i pulsometr. Smartwatch pracować ma pod kontrolą systemu Wear OS i czerpać energię z akumulatora o pojemności 420 mAh. Obudowa będzie pyło- i wodoszczelna (IP68).

Jak wspomniałem, Huawei Watch 2 2018 niemal nie różni się od Huawei Watch 2, oprócz potencjalnego braku NFC. Różnic musi być jednak więcej, ponieważ dopisek „2018” mimo wszystko zobowiązuje. Ciekawe więc, na jakie zmiany zdecydował się jeszcze producent. Zapewne dowiemy się tego już w najbliższej przyszłości.

Źródło: @evleaks