Huawei w przyszłym roku pokaże kilka flagowców – między innymi D8 i Mate 8

Kamil pisał wczoraj o nadchodzącym phablecie Huawei Ascend P8, który ma być nowym flagowcem chińskiej firmy. Jednak według przecieków możemy zobaczyć oprócz niego jeszcze dwa topowe produkty, których specyfikacja będzie co najmniej tak samo dobra.

Zacznijmy od Ascend Mate 8, który będzie mieć – według przecieków – 6-calowy ekran o rozdzielczości 2K oraz procesor Kirin 930. Jego cena ma wynosić 650 dolarów, a zobaczymy go w sierpniu przyszłego roku. Zapowiada się dobrze, ale to nie on ma być najlepszym produktem w 2015 roku.

Huawei-2015-portfolio-Ascend-D8-P8-Mate8

Oprócz niego w przyszłym roku, a dokładniej w maju, możemy zobaczyć też D8. Specyfikacja będzie mocniejsza, ponieważ zobaczymy w nim 64-bitowy procesor Kirin 950 oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym on również ma mieć ekran o rozdzielczości 2K, ale jego wielkość to 5,5 cala. Znajdziemy w nim także 64GB pamięci wbudowanej, a jego cena ma wynieść 815 dolarów.

Poza tym te przecieki informują o jeszcze 4 smartfonach, które jednak nie będą już tak mocnymi produktami. Wiele na pewno wyjaśni się podczas targów CES 2015 w styczniu.