Huawei UltraStick: 3G dla każdego tabletu? | Tabletowo.pl

Huawei UltraStick: 3G dla każdego tabletu?

Dołącz do dyskusji 0

Huawei to firma wiodąca w segmencie rozwiązań bezprzewodowych. Jest twórcą niezliczonych modemów, nadajników, odbiorników, urządzeń multimedialnych, produktów wideo i telefonów komórkowych. Jednym z jej najnowszych projektów jest UltraStick – cudownie prosta technologia pozwalająca na łatwe dodanie modemu 3G do każdego tabletu internetowego.

UltraStick jest dedykowane producentom „dachówek”. Te niewielkie, niepozorne moduły pozwalają na dodanie w pełni funkcjonalnego modemu 3G do urządzeń domyślnie go pozbawionych. UltraStick nie wymaga przeprojektowywania obudowy i zmian w układzie podzespołów na płycie głównej. Mówiąc najprościej, Huawei UltraStick to zminiaturyzowany modem USB, który producenci mogą wsunąć w odpowiednią wnękę w obudowie tabletu. Bez dodatkowych wydatków, zbędnych przejściówek i akcesoriów sterczących z portów urządzenia.

Nie ulega wątpliwości, że UltraStick przypadnie do gustu twórcom „dachówek”. Popularyzacja tego standardu niesie ze sobą obniżenie kosztów ich produkcji. Zamiast projektować dwóch rodzajów obudów – dla tabletu w wariancie Wi-Fi i Wi-Fi + 3G/LTE – producenci stworzą jeden, a obecność modemu będzie zależeć od tego, czy zdecydują się wsunąć UltraStick w odpowiednią wnękę, czy też nie. Pierwszym tabletem wyposażonym w nową technologię Huawei będzie chiński Chuwi V99X. Oprócz UltraStick, będzie mógł pochwalić się 9,7-calowym ekranem o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, czterordzeniowym procesorem Rockchip RK3188, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz systemem operacyjnym Android.

via Liliputing

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona