logo huawei

Huawei szykuje Ascend Mate z ekranem 6,1″ 1080p i czterema rdzeniami?

Ostatnimi czasy tabletofony wyrastają jak grzyby po deszczu. Po premierze Samsunga Galaxy Note II pojawiają się wieści o kolejnych urządzeniach z ekranami o sporej przekątnej, które mają zadebiutować w najbliższym czasie. Wśród nich jest pozostający na razie w sferze plotek 6-calowy Sony C660X, który zrobił na nas duże wrażenie, a także Huawei Ascend Mate. Jego najważniejsze parametry techniczne przeciekły właśnie do sieci.

Huawei Ascend Mate ma być produktem wyposażonym w 6,1-calowy wyświetlacz 1080p, czterordzeniowy procesor K3V3 o częstotliwości taktowania 1,8GHz, 2GB RAM oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość ma pracować pod kontrolą Androida Jelly Bean i ma być zamknięta w obudowę o grubości 9,9 mm.

Reklama

Na chwilę obecną w sieci nie można znaleźć żadnego zdjęcia Huawei Ascend Mate. Warto jednak zauważyć, że powyższe informacje o jego specyfikacji technicznej pochodzą z chińskiej strony Huawei, więc jest nadzieja, że sprzęt wkrótce poznamy oficjalnie.

Osobiście mam nadzieję, że urządzenie niebawem faktycznie zadebiutuje i będzie oferowało tak ciekawe parametry techniczne, jak wspomniałam wyżej. Może się to bowiem okazać bardzo ciekawą alternatywą dla Samsunga Galaxy Note 2 (5,5″).

źródło