Huawei sprzedał w 2014 roku 75 milionów smartfonów co oznacza 40% wzrost!

Huawei sprzedał w 2014 roku 75 milionów smartfonów, co oznacza 40-procentowy wzrost!

Dołącz do dyskusji 0

Z racji mojego wykształcenia interesuję się chińskim rynkiem bardziej niż przeciętny zjadacz chleba i chętnie czytam o nowych produktach z Państwa Środka oraz sukcesach producentów. Teraz do sieci trafiły wyniki  firmy Huawei i wyglądają one bardzo dobrze, ale to nic dziwnego, ponieważ Chińczycy mogą zaliczyć ten rok do niezwykle udanych.

Dochód ze sprzedaży smartfonów w zeszłym roku wzrósł o 33% w stosunku do roku poprzedniego i osiągnął 11,8 miliardów dolarów. Jeśli chodzi o ilość sprzedanych urządzeń, to nie udało się Chińczykom osiągnąć zakładanych 80 milionów urządzeń, ale wynik na poziomie 75 milionów produktów i tak jest bardzo dobry. Szczególnie, że oznacza on wzrost o 40% w stosunku do 2013 roku. Bardzo dobre wyniki były na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej oraz południowo-wschodniej Azji.

W ogóle nie dziwią mnie takie rezultaty, ponieważ Huawei pokazał w tym roku kilka ciekawych urządzeń, jak chociażby Ascend P7 czy Ascend Mate 7, które są dostępne także w Europie.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona