Huawei logo

Huawei publikuje sprawozdanie roczne za 2018 rok, wykazując duży wzrost zysków

Huawei praktycznie wrosło się w rynek elektroniki użytkowej, i najwyraźniej wcale nie zamierza odpuścić konkurencji. Z danych opublikowanych dziś przez firmę, wynika, że w 2018 roku utrzymała ona silny wzrost obrotów.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w ubiegłym roku wyniosły 721,2 mld juanów, co oznacza wzrost o zawrotne 19.5% względem roku poprzedniego. Zysk netto osiągnął poziom 59.3 mld juanów. To z kolei stanowi wzrost o 25.1% rok do roku.

Reklama

Ponadto Huawei coraz więcej inwestuje w badania. Zgodnie z zestawieniem The 2018 EU Industrial R&D Investment Scoreboard, firma znalazła się na 5. miejscu na świecie w dziedzinie wydatków na dział rozwoju. W ubiegłym roku prowadziła też w liczbie zgłoszonych wniosków patentowych – według Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), Huawei złożyło 5 405 dokumentów.

Guo Ping

„Poprzez znaczne i konsekwentne inwestycje w rozwój rozwiązań 5G, a także komercyjne ich wdrażanie na dużą skalę, Huawei angażuje się w budowę najlepszych na świecie połączeń sieciowych. W trakcie tego procesu firma będzie nadal ściśle przestrzegać wszystkich odpowiednich norm, aby budować bezpieczne, godne zaufania i wysokiej jakości produkty.”
– Guo Ping, Rotating Chairman Huawei

W 2018 r. przychody ze sprzedaży produktów konsumenckich Huawei, w tym smartfonów, osiągnęły poziom 348.9 mld juanów, co oznacza wzrost o 45.1% w stosunku do roku poprzedniego.

Choć raport dostarczony przez chińską agencję prasową, powołującą się na rzekome badanie GfK, z którego miało wynikać, że Huawei został największym sprzedawcą smartfonów w styczniu tego roku był nieprawdziwy (a przynajmniej nie potwierdziło go GfK), to Chińczycy są bardzo blisko zostania liderem smartfonowego rynku. Obecnie Huawei jest na drugim miejscu, mając do pokonania jedynie Samsunga, co przy obecnych tendencjach – jak szacują niektórzy – może się wydarzyć w tym lub przyszłym roku.

 

źródło: informacja prasowa