Dostałeś SMS-a od Huawei? Nie ma podstaw do paniki - firma zmienia tylko administratora danych w chmurze 20
fot. Tabletowo.pl

Dostałeś SMS-a od Huawei? Nie ma podstaw do paniki – firma zmienia tylko administratora danych w chmurze

Wygląda na to, że Huawei po cichu przeprowadza pewną reorganizację w ramach swojego smartfonowego imperium. Jeśli posiadacie smartfona z logo tego producenta, nie bądźcie zdziwieni jeśli otrzymacie zagadkowo brzmiącego SMS-a. Uspokajam, wiadomość nie powinna wzbudzać Waszych obaw.

Nadawca wiadomości widnieje w urządzeniach producenta, jako kontakt o nazwie „Info”. Treść zagadkowego komunikatu brzmi zaś następująco:

„Konto Identyfikator Huawei zostanie 23.02 przekazane Aspiegel, irlandzkiej firmie z grupy Huawei”.

Poniżej będzie znajdował się najpewniej ten link, gdzie można zapoznać się z dodatkowymi informacjami. W dobie wielu podejrzanych SMS-ów i dziwnych linków, których kliknięcie może przynieść negatywne konsekwencje, warto uspokoić posiadaczy smartfonów od Huawei, że jest to w pełni bezpieczny odnośnik, który nie niesie ze sobą żadnego niebezpieczeństwa.

W telegraficznym skrócie, firma Aspiegel przejmie część funkcji, które są zintegrowane z Kontem Huawei i przesyłają informacje w chmurę, w tym: gry, aplikacje użytkowe, tapety, muzykę jak i aplikacje Huawei Mobile Cloud, Filmy oraz Motywy.

Dostałeś SMS-a od Huawei? Nie ma podstaw do paniki - firma zmienia tylko administratora danych w chmurze 21

Producent uspokaja też, że cała zmiana będzie przeprowadzona automatycznie, a użytkownik na nie musi podejmować żadnych kroków. To bardziej zmiana organizacyjna, formalno-prawna, niż daleko zaawansowana procedura, która wymaga akceptowania nowych regulaminów, aktualizowania czy pobierania dodatkowych programów z logo Huawei.

Producent zamierza zamknąć cały proces migracji 23 lutego, a do 22 lutego można zgłosić rezygnację, która wiąże się z usunięciem konta ID Huawei. Szczegółowa procedura jest możliwa do wykonania z poziomu smartfona a także z wykorzystaniem utworzonej przez Huawei strony. Oba te rozwiązania zostały precyzyjnie opisane tutaj. 

Ludzka ciekawość nakazuje mi zakończyć tego newsa pytaniem – pozwolicie Huawei przenieść wasze dane czy jednak zrezygnujecie z Huawei ID?

 

źródło własne