Huawei S7 – ruszyła przedsprzedaż tabletu za 300 funtów

Huawei S7

Reklama

Na targach Computex odbywających się w początkowych dniach czerwca zaprezentowany został ciekawy tablet pochodzący z fabryk chińskiego koncernu Huawei. Model S7, bo o nim mowa, pojawił się w przedsprzedaży na stronie jednego z największych sklepów internetowych – eXpansys. Cena urządzenia to 300 funtów. Dużo, mało? Sprawdźmy.

W tej cenie otrzymamy tablet internetowy wyposażony między innymi w dotykowy ekran o przekątnej 7-cali wyświetlający obraz w rodzielczości 800 x 480 pikseli, WiFi oraz 3G. Sercem najnowszego produktu Huawei jest procesor o taktowaniu 768MHz z 256MB pamięci RAM.

Port USB, moduł Bluetooth 2.1, aparat o rozdzielczości 2 Mpix, 3,5 mm wyjście słuchawkowe, bateria o poejmności 2200 mAh oraz wbudowane głośniki to pozostałe dane ze specyfikacji Huawei S7.

Warto również wspomnieć o systemie operacyjnym, na którym oparty jest ten tablet. Jest to Google Android w wersji 2.1. Na razie jednak nie ma żadnych informacji odnośnie możliwości aktualizacji platformy do Froyo – 2.2.

Największym minusem urządzenia jest brak pamięci wewnętrznej, co może bardzo dziwić. Na szczęście to niedopatrzenie producenta można wybaczyć dzięki wbudowanemu slotowi kart pamięci microSD (maksymalnie 32GB).

Porównując Huawei S7 na przykład z telefono-tabletem Dell Streak trzeba stwierdzić, że drugie urządzenie jest bardziej warte naszej uwagi i pieniędzy niż S7. Myślę jednak, że tablet Huawei mimo wszystko znajdzie wielu zwolenników.