Huawei rozsyła zaproszenia na 15 kwietnia - premiera P8 niemal pewna 15

Huawei rozsyła zaproszenia na 15 kwietnia – premiera P8 niemal pewna

Patrząc na ostatnie poczynania Huawei na rynku urządzeń mobilnych trudno nie odnieść wrażenia, że firma chce diametralnie zmienić jej postrzeganie wśród klientów. Doskonałym tego przykładem są produkty, które nie przypominają dawnego Huawei, a wśród nich Huawei Watch, Huawei MediaPad X2 czy, najprawdopodobniej Huawei P8. Dziś potwierdzona została oficjalna data premiery ostatniego z wymienionych urządzeń.

Od kilku tygodni po sieci krąży plotka, że najnowszy flagowiec Huawei ma mieć premierę w połowie kwietnia. Ostatnio nawet pojawiła się konkretna data: 15 kwietnia. Dziś została potwierdzona przez samą firmę Huawei, która rozesłała zaproszenia do dziennikarzy na ten właśnie event, który odbędzie się w Londynie (o godz. 15).

Oczywiście jak to bywa przed tego typu prezentacjami samo zaproszenie nie mówi zupełnie nic. Powołując się jednak na wcześniejsze spekulacji możemy być niemal pewni, że tego właśnie dnia poznamy smartfon Huawei P8, który ma się charakteryzować długim czasem pracy baterii lub zaawansowanym trybem oszczędzania akumulatora (jak mogliście ostatnio przeczytać).

Według dotychczasowych plotek Huawei P8 zostanie wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080 pikseli), procesor Kirin 930, 3GB RAM, Androida 5.0 Lollipop, aparat 13 Mpix oraz akumulator o pojemności 2600 mAh.

Czy tak faktycznie będzie, przekonamy się już za niecały miesiąc.