Huawei rośnie szybciej niż rynek. W drugim kwartale 2018 r. ponad 30% smartfonów w Polsce pochodziło z fabryk tego producenta

Huawei pochwaliło się, że w drugim kwartale 2018 roku było pierwszym producentem smartfonów w Polsce pod względem liczby sprzedanych smartfonów. To ważna informacja, gdyż do tej pory królem każdego kwartału w naszym kraju był Samsung. Czyżby Koreańczykom odrobinę się przysnęło w walce o polskiego konsumenta?

Dane, które zgromadzono przy pomocy GfK Polonia nie pozostawiają wątpliwości: w drugim kwartale tego roku Huawei po raz pierwszy zostało producentem o największej liczbie smartfonów w Polsce.

https://twitter.com/huaweimobilepl/status/1024923177972060160

To znamienne, gdyż już raz Huawei pod względem sprzedaży zrównało się z Samsungiem w Polsce, ale tylko na bardzo krótki czas. Podobne wiadomości dotarły do nas bowiem pod koniec maja i dotyczyły one tylko jednego miesiąca – kwietnia.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/29/huawei-vs-samsung-w-polsce/

Tym razem mamy do czynienia z innego rodzaju zwycięstwem: Huawei udało się utrzymać pozycję lidera polskiego rynku przez trzy miesiące, ponownie tymczasowo wyprzedzając Samsunga. Trudno powiedzieć, jak długo ta sytuacja będzie się podobnie kształtować, ale należy spodziewać się, że Chińczycy coraz częściej będą podgryzać stołek, na którym rozsiedli się Koreańczycy i raczej nie dadzą za wygraną.

Porównując udział w rynku Huawei z poprzednimi kwartałami, widać wyraźny progres. W drugim kwartale 2017 roku było to 18,6%, w pierwszym kwartale 2018 roku 21,8%, zaś w drugim – 32,3%. Naprawdę sporo.

Przy okazji Huawei nie omieszkał podzielić się z nami inną statystyką, która choć nie jest jakoś specjalnie istotna, wprowadza pewną ciekawostkę. Rynek smartfonów w Polsce w ciągu trzech miesięcy wzrósł o 5%, zaś w tym samym czasie udział w nim telefonów Huawei, zwiększył się o 37,7%. Jak to ładnie ujęto, „Huawei rośnie szybciej niż rynek”. 

Oczywiście nie trzeba było zbyt długo czekać, aż najbardziej zagrożony konkurent Huawei na polskim rynku smartfonów, Samsung, zareaguje na rewelacje rywala. Choć Huawei nie porównywało w swojej prezentacji własnych wyników do tego, co udało się dokonać w naszym kraju Samsungowi, to Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsunga w Polsce, nie omieszkał na Twitterze podkreślić, że najlepszym producentem smartfonów w Polsce nadal pozostaje Samsung, jeśli tylko wziąć pod uwagę dane nie z jednego, a dwóch kwartałów tego roku.

Konkurencja na polskim rynku smartfonów zaczyna być ostra. Po latach, w których to Samsung dzielił i rządził, nadchodzi czas, w którym musi się postarać, by pozostać na pierwszym miejscu. Jesteśmy ciekawi, jak sytuacja będzie się przedstawiać w nadchodzących miesiącach!

 

źródło: Huawei przez Kasia Pura