Huawei pracuje też nad Mate 9 Lite. Smartfon niedługo powinien trafić na rynek 17
Huawei Mate 9 Lite FCC

Huawei pracuje też nad Mate 9 Lite. Smartfon niedługo powinien trafić na rynek

Wygląda na to, że najnowsza odsłona serii Mate będzie rozbudowana, jak nigdy przedtem. Huawei zaprezentował „podstawowy” wariant Mate 9 oraz Mate 9 Porsche Design, jednak wiemy też już, że w przygotowaniu jest także tańsza wersja tego ostatniego. Teraz natomiast okazuje się, że Chińczycy pracują również nad Mate 9 Lite.

4 listopada FCC (amerykańska Federalna Komisja Łączności) zakończyła proces certyfikacji urządzenia o oznaczeniu kodowym Huawei BLL-L23. W załączonej dokumentacji znalazła się też skrócona instrukcja obsługi (tzw. Quick Start Guide), przeznaczona do smartfona o nazwie Huawei Mate 9 Lite – stąd wiemy, że pod taką właśnie nazwą trafi na rynek.

FCC informuje jedynie, że urządzenie wyposażono w podwójny aparat główny z pojedynczą diodą doświetlającą, czytnik linii papilarnych na pleckach, hybrydowy Dual SIM standby (2 x nano SIM lub nano SIM + microSD), kamerkę do selfie i wideorozmów, diodę powiadomień, czujnik światła, Wi-Fi 802.11, obsługujące standardy b/g/n, microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Huawei BLL-L23 w bardzo małym stopniu przypomina „podstawowy” wariant Mate 9. Pod względem wyglądu bliżej mu do zaprezentowanego niedawno Honora 6X. Możliwe, że Huawei ponownie „zabawi się” w przebrandowywanie swoich urządzeń i wprowadzanie ich pod różnymi szyldami na poszczególnych rynkach (tak było już m.in. z P9 Lite, który do Indii trafił jako Honor 8 Smart).

Moim zdaniem dołączenie Honora 6X jako Huawei Mate 9 Lite do flagowej rodziny Mate nie jest najlepszym posunięciem. Przez coś takiego straci ona miano „high-endowej”, skoro wśród jej przedstawicieli znajdzie się także propozycja ze średniej półki. Z drugiej strony, takie konotacje mogą skłonić klientów do zakupu, ponieważ będą oni myśleli, że ma on coś więcej wspólnego z Mate 9 niż tylko nazwę.

Z pełną specyfikacją Honora 6X możecie zapoznać się w tym artykule.

Źródło: FCCblog of mobile przez Phone Radar