Huawei pracuje nad nowym procesorem Kirin 710, który ma być konkurencją dla Snapdragona 710 | Tabletowo.pl

Huawei pracuje nad nowym procesorem Kirin 710, który ma być konkurencją dla Snapdragona 710

Dołącz do dyskusji 0

Snapdragon 710 to nowy procesor od Qualcomma, który wypełnia lukę pomiędzy półką średnią a flagową. Głównym celem tego układu są urządzenia, które mają oferować wiele funkcji znanych z najdroższych smartfonów, ale w zauważalnie niższej cenie. Huawei nie pozostaje temu obojętny i pracuje nad nowym, własnym chipsetem, który ma być odpowiedzią na Snapdragona 710.

Snapdragon 710 to procesor, na którym bazować będą urządzenia z wyższej-średniej półki. Pierwszym smartfonem, który pracuje na tym układzie jest Xiaomi Mi 8 Special Edition. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że samo Google pracuje nad nowym Pixelem, który również ma wykorzystywać ten procesor.

Huawei, który produkuje własne procesory z serii HiSillicon Kirin, przygotowuje odpowiedź na wspomnianego już Snapdragona 710. Chipset ten nazywać się będzie Kirin 710 i ma być bezpośrednią konkurencją dla układu od Qualcomma. Nie wiadomo jednak, czy Kirin 710 będzie tak zaawansowany technologicznie jak Snapdragon 710, który oferuje dobrą wydajność i niskie zużycie energii. Możliwe, że procesor od Huawei będzie jedynie ulepszoną wersją Kirina 659, dostępnego m. in. w Huawei Mate 10 Lite. Chipset ten wykonany jest w 12 nm procesie produkcyjnym (dla porównania: Snapdragon 710 w 10 nm).

Nie wiemy również kiedy i w jakim urządzeniu zadebiutuje wspomniana jednostka od Huawei. Możliwe, że będzie to nowa generacja smartfonów Huawei Nova, a dokładniej Nova 3, lub Huawei Mate 20 Lite, który byłby następcą Mate’a 10 Lite.

Źródło: PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona