Huawei pracuje nad własnym składanym smartfonem. Czy koncern uprzedzi konkurencję?

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się zapowiedzi dotyczące smartfonów wyposażonych w składane ekrany. Niestety póki co były to wieści poparte jedynie rozmaitymi patentami. Dziś natomiast trafiła do nas nieco bardziej konkretna informacja wskazująca na to, że zaawansowane prace nad takim urządzeniem prowadzi Huawei wraz z partnerem w postaci chińskiego producenta wyświetlaczy – firmy BOE.

Huawei coraz śmielej poczyna sobie na rynku urządzeń mobilnych. Koncern z Chin powoli staje się coraz poważniejszym zagrożeniem dla pozycji rynkowego hegemona – Samsunga. Nic w tym dziwnego – produkty koncernu z Państwa Środka oferują użytkownikom znacznie wyższą niż niegdyś jakość wykonania ale i niezawodność pracy. Włodarze Huawei chcą pójść więc o krok dalej i uprzedzić Koreańczyków w pewnej bardzo ważnej kwestii. Mowa, jak już wspomniałem wcześniej, o rynkowej premierze pierwszego składanego smartfona.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/04/skladany-smartfon-samsung-zwyciezca-premiera-mwc-2019/

Koreański serwis ET News informuje, że w tej chwili dwóch producentów pracuje nad składanym smartfonem o przekątnej ekranu wynoszącej 8 cali (zapewne chodzi o Samsunga i Huawei). Możemy więc domyślać się, że będą to swoiste hybrydy mające łączyć funkcje smartfona i tabletu. Podejrzewam jednak, że nad wprowadzeniem do oferty podobnego urządzenia głowi się każdy spośród chcących liczyć się na rynku koncernów, zajmujących się produkcją smartfonów. Pojawiały się już przecież wieści, że nad składanymi smartfonami prace prowadzą koncerny takie jak chociażby Microsoft, Lenovo, Xiaomi i LG.

koncept składanego smartfona od Microsoftu

Warto w tym momencie poświęcić kilka słów samym składanym ekranom od BOE. W pewnym sensie nie mają już one przed nami tajemnic. Ich producent bowiem jest obecny na dobiegających dziś końca targach SID Display Week w Los Angeles. Firma BOE zapowiedziała premiery smartfona i tabletu, wyposażonych w składane ekrany o przekątnych odpowiednio 5.99″ i 7.56″. Zaprezentowany został także składany wyświetlacz WQHD AMOLED oferujący rewelacyjny promień zginania równy 1 mm. Producent szczyci się jego wysoką wytrzymałością pozwalającą na wygięcie go niemal 100 000 razy oraz tym, iż można wykorzystywać go w roli tabletu lub monitora.

ekran BOE

Być może uprzedzając Samsunga, Huawei chce zdobyć fotel lidera i prekursora w tej kategorii urządzeń mobilnych. Jest to niewątpliwie bardzo mądre posunięcie. O ile wierzyć najnowszym doniesieniom, składany smartfon od Huawei może zadebiutować jeszcze w listopadzie tego roku. Oczywiście są to informacje nieoficjalne i musimy podchodzić do nich z naprawdę ogromną rezerwą.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/06/skladany-smartfon-za-wczesnie-na-te-rewolucje-opinia/

Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do idei składanych smartfonów. Z pewnością tego typu urządzenia zdobędą całkiem spore grono zwolenników. Ja jednak pozostanę przy znacznie bardziej „tradycyjnym” rozwiązaniu, jakim jest klasyczny smartfon. Do moich prywatnych zastosowań taki sprzęt w zupełności mi wystarczy.

A czy Wy skusicie się na zakup składanego smartfona?

Źródło: Android Autorithy via ET News