Huawei potwierdza, że w P9 znajdą się soczewki Leica | Tabletowo.pl

Huawei potwierdza, że w P9 znajdą się soczewki Leica

Dołącz do dyskusji 0

Huawei, jako jeden z największych producentów smartfonów na świecie, może sobie pozwolić na współpracę z najlepszymi. A takim bez wątpienia jest niemiecka marka Leica, posiadająca ponad stuletnie doświadczenie w branży fotograficznej.

I choć dla Niemców mobilna fotografia w wydaniu smartfonowym jest zupełnie nowym gruntem, to możemy być spokojni o efekty ich, ogłoszonej oficjalnie pod koniec lutego, współpracy z Huawei. Przy okazji konferencji, poświęconej wynikom finansowym za 2015 rok (swoją drogą znowu niezwykle udanemu), jeden z wiceprezesów potwierdził, że Huawei P9 zostanie wyposażony w rozwiązania, opracowane przez Leica:

We are going to launch our P9 flagship phone very soon and this is a product that we worked with Leica to produce.

Guo Ping, wiceprezes Huawei

Co więcej, dodał również, że konieczna jest współpraca z najlepszymi partnerami w tym segmencie (w tym konkretnym przypadku fotograficznym), aby zaoferować użytkownikom najlepszy z możliwych produkt.

We need to work with the strongest partners in this area to provide the best product.

Huawei również zapewnia, że:

Zdjęcia wykonane przy użyciu soczewek Leica charakteryzują się lekkością, trójwymiarową głębią, doskonałą ostrością i kontrastem. Obiektyw Leica rejestruje więcej mikro szczegółów w ciemnych obszarach bez nadmiernej ekspozycji na obszarach jasnych. Dzięki temu obrazy charakteryzują się bogatym, nasyconym kolorem. Wprowadza to uczucie lekkości do zdjęć. Pliki w formacie Leica RAW dają też dużo większe możliwości w procesie postprodukcji, niż jakiekolwiek formaty innych producentów na rynku.

Natomiast zdjęcie, które widzicie powyżej i na którym widnieje napis Leica opublikował na swoim profilu na Twitterze Steve Hemmerstoffer. Wydaje się też, że można dostrzec wartość przysłony (f/2.2) oraz ogniskowej (27 mm), jednak informacje te są na tyle niewyraźne, że nie można mieć co do nich pewności.

Źródło: @stagueve, Gadgets 360, Huawei

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona