Huawei pokazuje nowy procesor dla średniej półki, Kirin 620

Huawei pokazuje nie tylko coraz ciekawsze urządzenia, jak chociażby Honor 6, który zadebiutował już w naszym kraju, ale stawia także na swoje procesory. Jednym z nich jest Kirin 920, który jest bardzo wydajny. Teraz Chińczycy pokazali nowy układ przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki, który jednak i tak jest interesujący.

Kirin 620, bo tak nazywa się ten procesor, posiada 8 rdzeni Cortex-A53 wykonanych w procesie technologicznym 28 nm o taktowaniu 1,2 GHz. Należy dodać, że jest to układ 64-bitowy, a grafika, którą na nim znajdziemy to Mali450 MP4. Wspiera pamięć RAM LPDDR3, łączność 3G oraz 4G (zarówno TD-LTE jak FDD-LTE, do 150 Mbps) i 13-megapikselowe aparaty mogące nagrywać i odtwarzać filmy w jakości FullHD.

Będzie to zapewne konkurent dla Snapdragona 410 i niedługo powinien zacząć się pojawiać w produktach Huawei ze średniej półki. Najciekawsze jednak, moim zdaniem, jest to, że coraz więcej firm uniezależnia się od twórców procesorów, dzięki czemu ich smartfony powinny być tańsze.