Huawei P9 Lite dostaje w Polsce aktualizację do Androida 7.0 Nougat i EMUI 5.0 16
Huawei P9 Lite Android 7.0 Nougat

Huawei P9 Lite dostaje w Polsce aktualizację do Androida 7.0 Nougat i EMUI 5.0

Huawei P9 Lite miał dostać aktualizację do Androida 7.0 Nougat dużo wcześniej, jednak producent poinformował w pewnym momencie, że ma małe problemy z nią, dlatego jej oficjalne udostępnienie zostało przesunięte na drugi kwartał 2017 roku. Na szczęście programistom udało się z nimi uporać i nowa wersja oprogramowania już jakiś czas temu zaczęła trafiać do użytkowników. Teraz pobrać ją mogą również klienci w Polsce.

Aktualizacja waży 1,94GB i jest udostępniana przez OTA (Over-The-Air). Oczywiście – jak zawsze – proces odbywa się etapami, więc nie martwcie się, jeżeli jeszcze nie dostaliście powiadomienia – na pewno i na Wasz egzemplarz przyjdzie pora. Póki co, Android 7.0 Nougat trafia na smartfony z tzw. wolnej sprzedaży. Te, pochodzące od operatorów, mogą poczekać trochę dłużej (choć nie muszą, ale to już zależy od poszczególnych sieci).

Razem z Androidem 7.0 Nougat pojawia się także nowa wersja nakładki EMUI, oznaczona numerkiem 5.0. Od poprzedniej różni się ona zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie – Huawei zapewnia, że aktualna jest bardziej intuicyjna i przejrzysta, ponieważ wymagane znacznie mniej „tapnięć”, aby dotrzeć do interesującej nas rzeczy.

Oprócz tego, producent zaktualizował także poprawki zabezpieczeń. Aktualne są datowane na 1 marca 2017 roku.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy już dostaliście, pobraliście i zainstalowaliście Androida 7.0 Nougat na swoich P9 Lite i jakie są Wasze pierwsze wrażenia!

Dzięki Jacek za info i screeny!