Huawei P8 oficjalnie! Wiele ciekawych smaczków w systemie | Tabletowo.pl

Huawei P8 oficjalnie! Wiele ciekawych smaczków w systemie

Dołącz do dyskusji 0

Dziś, parę minut po 16:00, rozpoczęła się konferencja Huawei, na której został pokazany najnowszy model P8.

Większość wcześniejszych przecieków oczywiście się potwierdziła, ale mamy też kilka zaskoczeń i przede wszystkim masę różnych funkcji. Na przodzie, tak jak przypuszczano, znajduje się 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Kirin 920 w architekturze big.LITE, który jest złożony z czterech rdzeni A53 o częstotliwości taktowania 2 GHz oraz czterech o częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Dopełnia go 3-gigabajtowa pamięć RAM. Na dane użytkownika przeznaczono natomiast 16 i 64 GB pamięci wbudowanej, którą możemy rozszerzyć maksymalnie o 128 GB przy użyciu kart MicroSD.

Huawei P8 został wyposażony również w akumulator o pojemności 2600 mAh oraz frontowy aparat o matrycy aż 8 megapikseli. Całość pracuje w oparciu o system operacyjny Android w wersji 5.0 Lollipop z nakładką EMUI 3.1 i została zapakowana w metalową obudowę o wymiarach 144,9 x 72,1 x 6,4 mm i wadze 144 g.

Najdłużej podczas konferencji był opisywany natomiast aparat główny. Mamy tu do czynienia z 13-megapikselową matrycą z optyczną stabilizacją obrazu oraz przysłoną f/2.0. Został on wyposażony również w pierwszy na świecie sensor RGBW, który pozwala na wykonanie zdjęcia z kontrastem wyższym o 32% oraz jasnością wyższą nawet o 78% od konkurencyjnych urządzeń. Producent chwali się również, że w odróżnieniu od konkurencji stworzył aparat, który nie wystaje poza obudowę.

Razem z lepszym aparatem producent zaimplementował do Huawei P8 nową aplikację do jego obsługi. Posiada ona sporo nowych, bardzo ciekawych opcji, które przede wszystkim pozwalają na „zabawę ze światłem” oraz łączenie obrazu z kilku urządzeń w jedną całość. Funkcje te najlepiej zostały pokazane na poniższych filmach.

Kilka słów powiedziano również na temat ulepszonych modułów łączności. W Huawei P8 znajdziemy aż dwie anteny, co przekłada się na stabilniejsze i szybsze połączenie, a dodatkowo błyskawiczne przełączanie się między różnymi sieciami WI-FI oraz mobilną transmisją danych.

Oprócz tego ulepszone zostały mikrofony, dzięki czemu nasze rozmowy wykonywane przy pomocy tego urządzenia będą wyraźniejsze, głośniejsze i niemal bez żadnych zakłóceń. Przynajmniej tak ma być w teorii, w praktyce okaże się za jakiś czas. Poza tym w Huawei P8 znajdziemy lepsze głośniki, które charakteryzuję się wyższą głośnością i jakością odtwarzania na przykład muzyki.

Warto dodać, że Huawei P8 posiada dwa sloty na karty Nano SIM, każdy ze slotów ma oczywiście wbudowane LTE.

Huawei w swoim najnowszym flagowcu dodał kilka fajnych dodatków w swojej nakładce. Pierwszym z nich jest możliwość wykonania zrzutu ekranu po podwójnym dotknięciu ekranu kciukiem, po czym w prosty sposób możemy przyciąć grafikę wedle naszego uznania.

Kolejną nowością są komendy głosowe. Po wypowiedzeniu „Hi buddy” możemy skorzystać z głosowych komend, tak jak jest to dostępne u innych producentów. Dodatkowo, gdy wypowiemy „Where are you?” nasz telefon „przemówi” do nas, przez co możliwe będzie szybkie zlokalizowanie naszego telefonu.

Podczas prezentacji samego Huawei P8 poznaliśmy również nowe akcesoria. Jednym z ciekawszych jest etui E-ink cover, które pozwoli nam na bardziej komfortowe czytanie przy jednocześnie mniejszym poborze energii. Wyświetlacz na etui jest nieco mniejszej przekątnej – jego rozmiar to 4,3 cala.

Huawei P8 zadebiutował w czterech wersjach kolorystycznych i dwóch wariantach: Mystic Champagne oraz Titanium Grey jako Standard Wersion z 16-gigabajtową pamięcią wbudowaną; Prestige Gold oraz Carbon Black, czyli Premium Version z 64 GB pamięci dla użytkownika. Smartfon został wyceniony na 499 Euro za wersję z 16 GB oraz na 599 Euro w wersji z 64 GB pamięci wbudowanej.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona