Huawei wciąż pamięta o P8 Lite - smartfon dostał najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida 20

Huawei wciąż pamięta o P8 Lite – smartfon dostał najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida

Właściciele modelu P8 Lite mogą czuć się dopieszczeni przez producenta – smartfon bowiem od kilku miesięcy (jeśli dobrze pamiętam, od czterech) regularnie otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń Androida. Dobra passa jednak trwa w najlepsze, ponieważ Huawei udostępnił teraz kolejne, najnowsze.

A dokładniej datowane na 1 lipca 2017 roku. Aktualizacja rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), a paczka z danymi waży dokładnie 86,45 MB. To dość standardowo, ponieważ podobną wagą charakteryzowały się również poprzednie. Najnowszy numer kompilacji to teraz ALE-L21C432B602.

Aktualizacja, o której tu mowa, dotyczy jednak wyłącznie egzemplarzy z tzw. wolnej sprzedaży. Co prawda smartfony kupione u operatora też na pewno ją otrzymają, ale nieco później. Pamiętajcie również, że udostępnianie najnowszych poprawek zabezpieczeń Androida odbywa się etapami, dlatego niektórzy już je dostali, a część użytkowników nadal czeka na swoją kolej. Ewentualnie można spróbować wymusić updateAktualizatorze – czasami to zdaje egzamin.

To jedyna nowość, jaką wprowadza najnowsza aktualizacja dla P8 Lite. Przed rozpoczęciem jej instalowania producent zaleca wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych, chociaż nie powinny zostać one usunięte w trakcie procesu. Mimo wszystko lepiej dmuchać na zimne.

Źródło: własne