Huawei dba o model P8 Lite - smartfon dostaje kolejne poprawki zabezpieczeń Androida | Tabletowo.pl

Huawei dba o model P8 Lite – smartfon dostaje kolejne poprawki zabezpieczeń Androida

Dołącz do dyskusji 0

Zwykle producenci niespecjalnie chętnie zabierają się do pracy nad aktualizacją oprogramowania dla telefonów, które nie figurują w ich portfolio zbyt wysoko. Huawei P8 Lite na pewno nie może zaliczać się do cenowej i wydajnościowej awangardy, a jednak już czwarty miesiąc z rzędu dostaje poprawki zabezpieczeń systemu. 

Aktualizacja powinna „wyskoczyć” wszystkim użytkownikom Huawei P8 Lite w najbliższym czasie (o ile jeszcze to się nie stało). Można też wyszukać ją samodzielnie, sprawdzając Aktualizatora ręcznie w menu Ustawień. Łatka pobierze się bezprzewodowo (Over-The-Air), jedyne, o co trzeba zadbać, to odpowiednio dobrze naładowana bateria.

Zestaw czerwcowych poprawek liczy sobie 82,54 MB, więc na pewno nie jest to upgrade do Androida Nougat. To prawda, że Huawei w pewnym sensie troszczy się o model P8 Lite, ale nie można się spodziewać, że firma wyda na ten smartfon nową wersję systemu – zresztą jasno dała to do zrozumienia w komunikacie, który opisaliśmy tutaj.

Paczka aktualizacyjna nie wnosi nic nowego do systemu, zatem nie zauważymy jakiejś specjalnej zmiany w obsłudze telefonu. Wszystko to, co ważne, będzie działo się „pod maską”, gdyż chodzi głównie o poprawki bezpieczeństwa. Oznaczenie udostępnianej wersji to ALE-L21C432B600.

Posiadacie Huawei P8 Lite? Jak się sprawdza po dłuższym czasie?

dzięki za zdjęcia, Edwin!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona